Giyilebilir teknolojiler pazarında sporcuları hedef alan akıllı cihazların sayısı hızla artmaya devam ediyor. Başta akıllı bileklikler olmak üzere birçok cihaz, sporculara performansları ile ilgili detayları en doğru ve en hızlı biçimde aktarmayı amaç edinmiş durumda. Misfit tarafından üretilen Shine ise, egzersiz takip işini hiç olmadığı kadar basitleştirerek rakiplerinden ayrılmayı hedefliyor.

Yaklaşık olarak bir demir para boyutlarında ve 10 gr. ağırlığında olan Misfit Shine’ın temel amacı, kullanıcının yeterince hareket edip etmediğini takip etmek. Oldukça küçük boyutlarıyla dikkat çeken Shine, yapmakta olduğunuz aktivitenin türünü otomatik olarak algılayabildiğinden yalnızca spor yaparken değil, gün içerisinde sürekli kullanıma uygun.

Misfit Shine Aktivite Takip Cihazı

Nasıl Kullanılıyor?

Diğer tüm aktivite takip cihazları gibi Shine da akıllı telefonunuzla eşleştirilmek suretiyle kullanılıyor. Eşleştirme tamamlandığında öncelikle Shine’ın mobil uygulaması üzerinden günlük hedeflerinizi belirlemeniz gerekli. Hedeflerinizi belirledikten ve kişisel bilgilerinizi uygulamaya girdikten sonra Shine, adımlarınızı saymaya ve aktivite kaydınızı tutmaya başlıyor. Cihazın üzerinde ekran bulunmadığı için egzersizlerinizde ilgili detayları ve grafikleri görüntülemek için de mobil uygulamayı kullanmanız gerekiyor. Ancak her ne kadar ekranı olmasa da Shine üzerinden günlük hedeflerinizin ne kadarını tamamladığınızı görmeniz mümkün. Tek yapmanız gereken cihazın yüzeyine bir kez dokunmak ve cihazın üzerine dairesel biçimde yerleştirilmiş 12 küçük LED hedefinize ulaşmaya ne kadar yaklaştığınızı gösterecek.

Performans takibini saat şeklindeki yuvarlak cisim ile yapması, Shine’ı taşımak için çeşitli aksesuarlardan faydalanmayı mümkün kılıyor. Dilerseniz kolye aparatını kullanarak boynunuza takabilir, ya da klip yardımıyla kıyafetinize tutturabilirsiniz. Cihazın adım saymak konusunda, koşu esnasında yaptığı ölçümlere göre daha başarılı olduğu ve  kıyafete tutturulduğunda daha sağlıklı ölçümler yaptığı belirtiliyor.

Shine’ın üzerinde dahili bir batarya bulunmuyor. Saat pili ile çalışan cihazın, kullanıma göre değişiklik gösterse de, pil ömrünün en az 4 ay olduğu belirtiliyor.

Ufak boyutu ve su geçirmeme özelliği Shine’ı işlevsel kılıyor olsa da, aktivite takip cihazları arasından doğru tercihi yapmanız için ihtiyaçlarınızı iyi belirlemekte fayda var. Zira Shine, size sadece temel seviyedeki egzersiz bilgilerini ulaştırıyor; piyasada ise çok daha detaylı ölçümler yapabilen giyilebilir cihazlar bulunmakta. Web sitesi üzerinden 99.99$’a sipariş verebileceğiniz Shine’ın 9 farklı renk seçeneği var. Giyilebilir teknolojilerde genelde geri plana atılan moda ve stil faktörünün, bu üründe ön planda olduğunu söyleyebiliriz.

Ürün hakkında kullanıcı deneyimine ulaşmak için bu yazımıza göz atabilirsiniz.

Görsel Kaynak: http://www.misfitwearables.com/