Geçtiğimiz haftalarda Jawbone için geliştirilen çoğu nesnelerin interneti konseptli ürünler ile uyumlu IFTTT reçetelerine sitemizde yer vermiştik. Misfit’te bu trende uyuyor ve ürünlerini nesnelerin interneti ile uyumlu hale getiriyor.

Nest, Logitech, August ve IFTTT gibi Internet of Things alanında öne çıkan marka ve servislerle anlaşma yapan Misfit, önümüzdeki Mart ayından itibaren Flash ve Shine modelleri aracılığıyla kullanıcılara akıllı ev tecrübesi yaşatabilecek. Kurulan ortaklıklarla; Nest aracılığıyla evinizin sıcaklık ayarlarını, akıllı kilit sistemi August aracılığıyla da evinizin kapı kilitlerini kontrol edebileceksiniz. Misfit ürünlerini bu cihazlarla eşleştirdiğiniz takdirde, önerilen özelliklerin büyük bir çoğunluğu otomatik olarak devreye giriyor. Bu her ne kadar kullanıcıyı kısıtlasa da IFTTT servisi biraz daha özgürlük sunuyor diyebiliriz. Örneğin; Flash modelinde ekrana iki kere basarak Spotify listenizi devreye sokabilirsiniz ya da belirlediğiniz kişilere Yo gönderebilirsiniz.

Şöyle bir düşünecek olursak Misfit ya da Jawbone gibi markaların yavaş yavaş nesnelerin interneti alanına kayması biraz normal. Çünkü kullanıcıların büyük bir çoğunluğu, bu ürünleri satın aldıktan 3-4 ay sonra kutusuna kaldırıyor. Dolayısıyla bu ürünler şimdilik sadece bir trend olmaktan öteye gidemiyor. Ama Internet of Things alanının sunduğu fırsatları değerlendirebilen markalar, ürünlerini daha cazip kılabilecekler. Önümüzdeki günlerde başka markaların da bu stratejiyi takip edeceğini düşünüyoruz.

*Diğer Misfit reçetelerine buradan da ulaşabilirsiniz.

Görsel Kaynak: http://appleinsider.com/