Akıllı bilekliklerin üretildiği malzeme değiştikçe fiyatlarında da farklılıklar oluyor. Misfit de alüminyum malzemeden üretilen Shine adlı akıllı bilekliğinin yanına, Xiaomi’nin plastik kayış akımına uyarak 50$’a Flash adında bir akıllı bileklik ekleyeceğini duyurdu.

Daha önceden sitemizde verdiğimiz paykasa kart ile aynı özelliklere sahip olan Misfit Flash’ın da şarjı 4 ay gibi bir süre boyunca dayanıyor ve 30 metreye kadar su geçirmiyor. Uyku ve aktivite takibi yapan akıllı bileklik; iOS, Android ve Windows platformlarına indirilebilen uygulaması sayesinde sağladığı değerleri kullanıcılarına aktarıyor. Üzerinde bulundurduğu ışıklar ile kullanıcılarına uyarılarda bulunurken, saati de aktarabiliyor.

7 farklı renk seçeneğiyle bu ayın sonunda Amerika’da ve Kasım ayı gibi de İngiltere’de satışa sunulması beklenen Misfit Flash adlı ürünün ülkemizde ne zaman satılacağına dair net bir bilgi edinemedik. Ürünlerin gittikçe çoğaldığı akıllı bileklik pazarında, rekabeti hangi markaların götüreceğini merakla bekliyoruz.