Büyük markalar için mobil hizmetler üzerine uzmanlaşmış Photon Interactive, müşterilerin mağazalardaki dijital ekran tecrübesini artırmak üzere Panasonic ile birlikte çalışmaya başlayacak.

Bu birlikteliğin arkasında yatan asıl amaç Photon’un yazılımını Panasonic’in ekranları ile bir araya getirmek. Bu ekranlar müşteriler hakkında bilgi sahibi olacak ve bu bilgi, müşterilere teklifte bulunmak ve ürün satın alımında kolaylık sağlamak için kullanılacak. Örneğin; müşteri bir perakende dükkanında bulunan bu ekranlar aracılığıyla kişiselleştirilmiş teklifleri görüntüleyebilecek, ürünün dükkan içerisinde bulunduğu reyona yön tarifi alabilecek ve mobil bir uygulama aracılığıyla ürünün barkodunu taratıp, satın alma işlemi gerçekleştirebilecek.

Photon, aynı teknolojinin otel kayıt işlemlerinde veya hastanelerde hastaların, randevularını onaylama, doktorlarını bulma ve reçetelerini alma gibi işlemleri gerçekleştirebilmeleri için kullanılabileceğini söylüyor.

Bu teknolojinin, Minority Report filminde mağazalarda kullanılan kişisel reklam panoları ile olan benzerliği dikkat çekiyor. En azından kurulan ortaklık doğrultusunda ulaşılmak istenen teknolojinin, filmdeki ile aynı olduğunu söyleyebiliriz. Rekabetin farkında olan Photon’un CTO’su;“Bu alanda Apple ve Google gibi markalar da birbirleriyle yarışıyorlar ancak erişilmek istenen teknoloji, donanım ve yazılımın uyumlu birlikteliği ile mümkün olabilir.” – bu uyumlu birliktelikten kastının Photon ve Panasonic’in ortaklığı olduğunu anlayabiliyoruz.

Photon ve Panasonic bazı ortakları ile bu teknolojiyi mağazalarda test etmeye çoktan başlamış. Açıkçası yakın bir gelecekte dijital ekranlar aracılığı ile yapılabilecekleri düşünmek bile insanı heyecanlandırmaya yetiyor. Bu ortaklığın neler doğuracağını merakla bekliyoruz.

Görsel Kaynak: http://www.theguardian.com/