Minecraft hayranlarına bir müjdemiz var; artık Minecraft’ta ki “save” dosyalarınız (ki burada evrenlere denk geliyor) güven altında. Nasıl mı? GameBand adında bir bileklik sayesinde…

Minecraft, açık dünya oyunlarının en popülerlerinden biri. Geçtiğimiz aylarda Microsoft tarafından 2.5 milyar dolara satın alınan bu 6 yaş ve üzeri herkesin oynayabileceği oyunun, dünyada en az 100.000.000 kayıtlı kullanıcısı bulunmakta.

Minecraft Neden Bu Kadar Popüler?

Aslında bu sorunun tek bir cevabı bulunmuyor; ancak bunun en büyük nedeni olarak oyunun sürükleyiciliğini öne çıkarırsak yanlış olmaz. Minecraft, oyuncuların kendi hikayelerini oluşturma derinliğine sahip, basit ama oynadıkça karmaşıklaşan bir oyun. İşin ilginç yanı ise diğer oyunlara kıyasla Minecraft’ın bu kadar geniş bir kitleye ulaşacak ne bir reklam bütçesi ne de yayımcısı vardı. Buna rağmen piyasa sürüldüğünden bu yana halen büyümeye ve sevilmeye devam ediyor.

Her An Minecraft Oynamak İsteyebilirsiniz

Oyunun geliştirici firması olan Mojang tarafından lisansı alınan Gameband, oyuncuların Minecraft’ı gittiği her yerde kolayca oynamaya devam etmesi için geliştirilmiş. Küçük yaştaki Minecraft oyuncularına hitap eden bileklik Barcelona merkezli Now Computing firması tarafından tasarlanmış. Siyah silikon gövdeye sahip olan bilekliğin 8 GB’lık bir hafızası ve kişiselleştirilebilir LED dijital bir ekranı bulunuyor.

gameband

Gameband Nasıl Çalışıyor?

Ürünü bilgisayarınızın USB port’una takıp, yedekleme sistemini devreye sokan kısa süreli bir kurulum işlemi gerçekleştiriyorsunuz. Ardından Minecraft oyununu açıyor ve oyunu oynuyorsunuz. Oyundan çıktığınız zaman ise bilgisayarınızda bir pencere açılıyor ve oyununuzu otomatik olarak -internetin bulunduğu ortamlarda- bulut depolama sistemi üzerine yedekliyor. Oyun ayrıca bileklik üzerine de kaydediliyor. Anlaşıldığı üzere Gameband’in temel özelliği; bileklik ve bulut depolama sistemi üzerinde, istediğiniz zaman ulaşabileceğiniz yedek bir dosya oluşturmak. Kısaca “save” dosyalarınızın kaybolmasını önlemek olduğu söyleyebiliriz.

Cihaz Mac OS, Windows ve Linux işletim sistemleri ile uyumlu olduğu için kullanıcı cihazı herhangi bir bilgisayara bağlayabiliyor. Bu arada bilekliğin ekranına, Pixel Furnace adlı bir yazılım aracılığıyla beğendiğiniz ya da kendi yarattığınız hareketli resimler yükleyebiliyorsunuz. Firma, Gameband’ini kaybeden kullanıcıya, içinde son yedekleme verilerinin bulunduğu indirimli bir bileklik ile değiştirme garantisi veriyor.

Özellikle genç Minecraft hayranlarının dikkatini çekecek olan bu bileklik, Amerika’da ve Avustralya’da ki anlaşmalı mağazalarından 79.99$’a satın alınılabilir.

Görsel Kaynak: http://www.wareable.com/