Google Glass ne kadar tüm dünyada resmi olarak satışa sunulmasa da, şirketler ve kurumlar ürün piyasaya çıktığında bir adım önde olmak için şimdiden uygulama geliştiriyor. Milliyet Gazetesi de Google Glass için geliştirdiği uygulamayı, daha resmi olarak kabul edilmeden kendi sitesi üzerinden Glass kullanıcılarına indirme fırsatı sunuyor.

Uygulamayı indirdiğinizde gün içerisinde gerçekleşen haberleri, Google Glass üzerinden takip etme fırsatı yakalıyorsunuz. Haberin özetinin bulunduğu ekranda, dokunmatik alanınıza dokunarak Milliyet’in sitesine Glass üzerinden erişebiliyorsunuz ya da haberi paylaşabiliyorsunuz. Eğer haber Milliyet TV’den alınmışsa da, videoyu Glass üzerinden izleyebiliyorsunuz. Uygulamada The Guardian’ın ve Mashable’ın uygulamalarında bulunan “Read Aloud” özelliği, Google Glass şu an Türkçe dil seçeneği sunmadığından bulunmuyor.

Milliyet Google Glass Uygulaması Ekranı

Milliyet Google Glass Uygulaması Ekranı

Geçtiğimiz haftalarda Amerika dışından kabul edilen ilk uygulama olan iGaranti‘den sonra, Milliyet’in de bu alanda yatırım yaptığını duymak sevindirici. Ülkemizden bu tarz haberleri daha sıklıkla yayınlamayı umuyoruz.