Konuya ilişkin çeşitli söylentiler olmasına karşın, Microsoft henüz bir akıllı saat veya akıllı bileklik tanıtmadı. Ancak giyilebilir teknolojiler alanında çalışmalarını sürdüren yazılım devi, not alma uygulaması OneNote’u Android Wear ile uyumlu hale getirdi.

Office Blog üzerinden yaptığı duyuru ile tanıtılan yeni uygulama, Android işletim sistemine sahip telefonunuzda yüklü olan OneNote ile eşleşiyor ve akıllı saatiniz ile not almanıza olanak sağlıyor. Tek yapmanız gereken, not almak istediğiniz şeyi sesli olarak söylemeniz. Fakat belirtmekte fayda var, uygulamayı kullanabilmek için OneNote’un Android uygulamasının yanı sıra bir de Office 365 hesabına sahip olmanız gerekiyor.

Microsoft OneNote, Android Wear işletim sistemini destekleyen tek not alma uygulaması değil. Aynı işlevi gören ve yaygın bir biçimde kullanılan Google Keep uygulaması da Temmuz ayında güncellenerek Android Wear desteği kazanmıştı. Yine en bilinen not alma uygulamalarından biri olan Evernote da, Android Wear işletim sistemi ile uyumlu uygulamalar arasında yer alıyor.

Her ne kadar Microsoft bu uygulama ile giyilebilir teknolojiler sektörüne ilgi duyduğunun sinyallerini verse de; kullanıcılar hala şirketin kendine ait giyilebilir cihazını veya işletim sistemini merakla bekliyor. Microsoft’un piyasaya ne gibi yenilikler getireceğini hep birlikte zaman içerisinde göreceğiz.

KAYNAK: http://wearableworldnews.com/