Akıllı saatlerde en önemli özelliklerin tasarım ve pil ömrü olduğunu mu düşünüyorsunuz? Meta markasının geliştirdiği Meta M1 adlı ürün size hitap edebilir.

Piyasaya ilk 2012 yılında sürülen MetaWatch, Pebble’a olan benzerliği ile dikkat çekiyordu ama Pebble’ın aksine yazılımdan ziyade tasarıma odaklanarak kendisine farklı bir yol çizdi.

iOS ve Android platformlarına uygun olan akıllı saat, rehber uygulaması aracılığıyla kullanıcıların telefonlarına gelen mail ya da sosyal bildirim güncellemelerini almasını sağlıyor. Ayrıca saat üzerinden telefonun müzik ve alarm özellikleri de kontrol edilebiliyor.

Meta’nın Meta M1 adlı akıllı saat modeli, arkadan aydınlatmalı 33 milimetrelik LCD bir ekrana sahip. Kullanılan ekran e-ink olduğu için 5-7 gün arası dayanan bir pil ömrü olduğunu söyleyebiliriz. Meta M1, kullanıcıya sunduğu farklı kaplama ve bant seçenekleri ile piyasadaki benzeri saatlerden ayrılıyor. Kırmızı ve beyaz renkli lastik kayış ve paslanmaz kasa seçenekleri sunan M1 Color’ın fiyatı ise 249$. Paslanmaz çelik, lastik ve deri kayış alternatifleri bulunan M1 Core modelinin fiyatı 249$ ile 349$ arasında değişiyor. Tasarımda özgünlüğe önem veren kullanıcılar, kahverengi deri kayış ve siyah bir kasa ya da timsah derisinden mavi bir kayış ve kırmızı altın kaplama kasa gibi farkı seçeneklere sahip 399$’lık M1 Limited modelini de tercih edebilir. Siyah kasalı M1 Limited modelini, çelik kaplama siyah kayış seçeneği ile 449$’a satın alabilirsiniz. M1 koleksiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.

Akıllı saat Meta M1, klasik saat modellerine yakın bir tasarım anlayışı ile geliştirilmiş. Android Wear cihazlarında bulunan sesli kontrol ya da gelişmiş uygulama seçeneklerinden yoksun olan Meta M1, Moto360 ve iWatch gibi ürünlerin bulunduğu alanda pil ömrü sayesinde tercih edilebilir. Tasarıma çok fazla önem vermiyorsanız da markanın 229$‘lık Frame ve 129$‘lık Strata adındaki diğer modellerine de göz atabilirsiniz.

Aşağıdaki videodan Meta M1’ı, iOS telefon ile nasıl eşleştirebileceğinize ulaşabilirsiniz.

Görsel Kaynak: http://www.damngeeky.com/