Maker akımının geçtiğimiz yıllara oranla yaygınlaştığını söylesek yanılmayız. Burada gerçekleşen organizasyonların, verilen eğitimlerin ve yazılan yazıların da etkisi bulunmakta. Makerhane de İstanbul, Kadiköy bölgesinde maker“ların ve “maker” olmak isteyen herkesin yeni teknolojileri deneyimleyebildiği, eğitim alabildiği, icat çıkarabildiği, ürün tedarik edebildiği, keyifli zaman geçirebildiği bir etkinlik alanı.

Ortak çalışma alanı olarak kullanıp, kafe, akademi ve marketten indirimli olarak yararlanabileceğiniz Maker Atölye, hoşunuza giden ürünleri satın alabileceğimiz Maker Market, Arduino, sketch ve nesnelerin interneti alanlarında alacağınız eğitimlerle kendinizi geliştirebileceğiniz Maker Akademi ve kafe olarak kullanabileceğimiz Maker Kafe, Makerhane’nin hizmet verdiği modeller.

Eğitimlerini genel olarak Muharrem Taç’ın ve Hakan Ataş’ın verdiği Maker Atölye’de, Eylül ayı için Raspberry Pi Başlangıç Eğitimi ve Scratch ile Robot Programlama Eğitimi Robotistan’ın sitesi üzerinden satın alınabiliyor. HTC Vive’ı denemek isteyenler için de 10 dakikası 10TL’lik bir paket mevcut.

Üretim odaklı bu tarz alanların artması dileğiyle.