İyi bir duruşa sahip olmak, gerek fiziksel gerekse zihinsel açıdan hayatımızda önemli bir yere sahip. Kambur durmak; zihinsel olarak kişinin özgüvenini zedeleyebileceği gibi, fiziksel açıdan uzun süreli baş ve boyun ağrılarına yol açabilir. Lumo Lift, kullanıcının düzgün bir duruş sergilemesini sağlayarak, bu gibi olası kötü sonuçların önüne geçmeyi hedefliyor.

Lumo Lift, giysilerinizin yakasına takılarak omuzlarınızın ve gövdenizin duruşunu izleyen bir cihaz. Aynı zamanda aktivite izleme özelliğine de sahip olan bu giyilebilir cihaz, mobil uygulaması ile verilerinizi gerçek zamanlı olarak görüntülemenize de olanak sağlıyor.

Lumo Lift

Lumo Lift’in Özellikleri

Görünüşe önem veren Lumo Lift, oldukça küçük boyutu sayesinde giysiler üzerinde bir aksesuar gibi duruyor. Ayrıca cihazı omuz ve göğüs bölgesi arasında herhangi bir yere takarak, işlevsel kayıp söz konusu olmaksızın, giysilerin altına gizlemek de mümkün.

Kullanımı oldukça kolay olan Lumo Lift, iki ayrı çalışma programına sahip. Antrenör modu (Coach Mode) adı verilen programda cihaz, herhangi bir duruş bozukluğu algıladığında titreşim yoluyla kullanıcıyı uyarıyor.  Eğer titreyen bir cihazı giymenin bazen rahatsız edici olabileceğini düşünüyorsanız, antrenörlük modunu kapatarak pasif izleme moduna geçmeniz yeterli. Her iki programda da, duruş izlemenin yanı sıra aktivite takibi de yapabilen Lumo Lift, gün içerisinde atılan adımı ve yakılan kaloriyi de ölçüyor.

Lumo Lift'in iOS Uygulaması

Lumo Lift, şarj süresi ile de giyilebilir teknolojiler piyasasında dikkat çekiyor. Tek bir şarj ile 5 gün kadar çalışabilen cihaz, pratik şarj aparatı sayesinde 2 saat gibi kısa bir sürede de tekrar şarj olabiliyor.

Lumo Lift, mobil cihazlar ile Bluetooth 4.0 üzerinden haberleşiyor ve cihazın şimdilik yalnızca iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlar için uygulaması bulunuyor.  Ancak web sitesindeki bilgiye göre cihaz, gelecekte Android işletim sistemini kullanan mobil cihazlar ve Bluetooth 4.0 desteğine sahip masaüstü cihazları da destekleyecek. Siyah, beyaz ve gri olmak üzere üç renk seçeneği bulunan Lumo Lift’i dilerseniz web sitesi üzerinden, 99$ karşılığında sipariş etmeniz mümkün. Cihazın ülkemizde satılıp satılmayacağına ilişkin bir bilgi ise henüz mevcut değil.

GÖRSEL KAYNAK: http://www.lumobodytech.com/