Son yıllarda medyada adını sıkça duymaya alıştığımız 3 boyutlu yazıcılar sayesinde, bilgisayar ortamında hazırlanan birbirinden farklı modelleri katı formda basmak ve onları gerçek birer nesneye dönüştürmek artık mümkün. Fakat yaratıcılığınızı göstermek için bilgisayarda hazırladığınız modelleri basmak yerine, nesneleri 3 boyutlu olarak çizmeyi de tercih edebilirsiniz. Dünyanın en küçük 3 boyutlu çizim kalemi LIX ile havaya çizim yapabilir, birkaç saniye içerisinde hayalinizdeki çizimleri heykellere dönüştürebilirsiniz.

LIX’in piyasadaki diğer 3 boyutlu yazıcı ve çizim kalemlerine benzer bir çalışma mantığı var. LIX, renkli plastiği hızlıca eritip soğutarak istediğiniz gibi şekillendirmenize olanak sağlıyor. Özellikle günümüzde üretim maliyetlerinin düşmesiyle giderek daha da rekabetçi hâle gelen 3 boyutlu baskı piyasasında, LIX’in rakiplerine karşı en büyük avantajı boyutlarının oldukça küçük olması. 164mm yüksekliği ve 14mm çapı ile dünyanın en küçük 3 boyutlu çizim kalemi olan bu akıllı kalem, taşınabilir olmasının yanı sıra hem zarif hem de rahat bir tasarıma sahip. LIX, elinize tam oturuyor ve çizim esnasında size maksimum rahatlık ve denge sağlamayı hedefliyor.

LIX 3 Boyutlu Çizim Kalemi

LIX ile Neler Yapılabilir?

LIX ile çizebileceklerinizin tek sınırı hayal gücünüz!  3 boyutlu kalemlerin yaygın kullanım alanlarına ilişkin örnekler arasında;

  • 3 boyutlu kaligrafi çalışmaları,
  • Dekoratif amaçlı nesneler,
  • Çocuklar için el sanatları çalışmaları,
  • Aksesuarlar ve
  • Prototipler bulunuyor.

LIX İle Yapılabilecekler -1

 

LIX, küçük boyutu ve geniş kullanım alanıyla tasarımcılar, mimarlar ve stilistler başta olmak üzere, 3 boyutlu baskı teknolojileriyle ilgilenen herkes için harika bir cihaz. Eğer siz de yaratıcılığınızı eşsiz bir şekilde gerçek dünyaya yansıtmak ve “yeni boyutlar keşfetmek” istiyorsanız, LIX tam size göre bir kalem demektir.

LIX İle Çizilmiş 3 Boyutlu Bir Heykel

LIX İle Çizilmiş 3 Boyutlu Bir Heykel

LIX’in Kullanımı

LIX, piyasadaki diğer birçok 3 boyutlu yazıcı gibi hem ABS hem de PLA hammadde ile baskı yapabiliyor. Tek yapmanız gereken LIX’in güç kablosunu bağlamak ve ısınıncaya kadar beklemek. Isınma süresi oldukça kısa olan LIX, 1 dakikadan az bir süre içerisinde gerekli sıcaklığa geliyor ve kullanıma hazır oluyor. Bunların yanı sıra kullanım esnasında ses yapmadığını belirtmekte de fayda var.

Renk Seçenekleri ve Fiyatı

LIX Akıllı Kalemin Renk Seçenekleri

Alüminyum bir gövdeye sahip olan LIX 3 boyutlu çizim kaleminin, mat siyah ve mat beyaz olmak üzere 2 renk seçeneği mevcut. Çok yakında web sitesi üzerinden ön sipariş verebileceğiniz bu akıllı kalemin fiyatı ise 139$.

Görsel Kaynak: http://lixpen.com/