Geçtiğimiz aylarda bileğimiz üzerinden fırlatılan Nixie adlı drone’a sitemizde yer vermiştik. Intel’in Make It Wearable yarışmasında 1. olan bu drone, prototip aşamasında olmasına rağmen büyük bir ilgi görmüştü. Lily’de Nixie gibi uzaktan kontrole ihtiyaç duymayacağınız bir drone ve Nixie’ye göre daha şık tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış.

Lily'ye Göre Fotoğrafçılık Sektöründeki Değişim

Lily’ye Göre Fotoğrafçılık Sektöründeki Değişim

Bir uzaktan kumandaya ihtiyaç duymayan bu drone, diğer drone’lardan alışık olduğumuz 20 dakikalık bir uçuş ve 2 saatlik şarj süresine sahip. Bu yıl içerisinde çıkması beklenen Hexo+ ve Airdog gibi kullanıcısını GPS sistemiyle takip edebilen bir drone olan Lily, su geçirmez özelliği ile de fark yaratıyor. 1080P video çözünülürlüğüne ve 12mp HD kameraya sahip olan ürün, maksiumum 15 metre havaya çıkabiliyor ve 40km/h hızla hareket edebiliyor. Bileğinizde ya da cebinizde taşıyacağınız sensörü sayesinde de, ürün şarjı bitmek üzere olduğunda kolaylıkla yanınıza geliyor.

Şu an ön sipariş döneminde olan ve Şubat 2016’da teslim edilmesi beklenen ürünü sitesi üzerinden 499$’a satın alabilirsiniz. Ön sipariş dönemi sonrasındaki fiyatının da 899$ olacağı söyleniyor. Drone ile gösterişli fotoğraflar ve videolar çekmek isteyen kesimin mutlaka Lily’i de değerlendirmesi gerektiği görüşündeyim.