Life Tracker 1, dünyanın ilk ücretsiz akıllı bilekliği olma özelliğini taşıyor; uygulamaya ödediğiniz yıllık 12$’ı saymazsak… Ürün sektöre farklı bir bakış getirerek, akıllı bileklikten değil uygulamadan para kazanma yoluna gitmiş. Pivotal Living adındaki bu uygulama olmadan, bilekliğin yararsız bir plastik aksesuardan farkı kalmıyor. Peki fiyatı dışında diğer akıllı bilekliklerden farkı var mı?

LT 1, diğer tüm akıllı bilekler gibi adım sayısı, yakılan kalori, katedilen mesafe gibi günlük aktiviteleri sürekli olarak takip ediyor. Geceleri ise, uyku süresini ve kalitesini takip ediyor. Life Tracker 1, akıllı alarm özelliği sayesinde uzun süre hareketsiz kaldığınız durumlarda hafif bir titreşimle harekete geçmeniz konusunda sizi uyarır. Hatta bu alarmı sabahları sizi uyandırması için de kullanabilirsiniz.

Pivotal Living uygulaması, takım adı altında gruplar oluşturmanıza izin veriyor. Böylece gruptaki kişilerle rekabete girebiliyorsunuz. Ayrıca hangi verilerinizin gruptaki diğer kişilerle paylaşılacağı tamamen kontrolünüz altında. Uygulama ile kendinize kişisel hedefler de belirleyebiliyorsunuz. Bununla beraber, Pivotal Living verilerin kesinliği konusunda çok hassas. Bu yüzden bileklikten gelen verileri karşılaştırmak için cep telefonundaki aktivite sensörünü kullanıp, buradan aldığı veri ile bileklikten gelenleri karşılaştırıyor. Doğrulama için bu işlem her 20 dakikada bir tekrarlanıyor. Uygulamanın Android ve iOS sürümleri Aralık 2014’ten itibaren kullanıma sunulacak.

Pivotal Living

Pivotal Living Ekran Görüntüleri

Bilekliğin tasarımı için pek özenilmediğini söyleyebiliriz. Ancak bilekliğin ücretsiz olduğunu ve firmanın gelirinin uygulamadan alınan yıllık ücretler olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda, bunu normal karşılamak gerek.

Life Tracker 1, şu anda ön siparişe açık ve buradan sipariş edebilirsiniz. Bilekliği sipariş ederken 1 yıllık uygulama abonelik ücreti olan 12$‘ı ödemeniz gerekiyor. Şu an verilecek olan siparişlerin Ocak 2015’te teslim edilmesi planlanıyor.

Uygun fiyata akıllı bileklik almayı düşünüyorsanız; bunun yanında tasarımı fazla önemsemiyor ve sadece akıllı bilekliğin sağladığı avantajlardan faydalanmak istiyorsanız, Life Tracker 1 gayet uygun bir seçenek.

Görsel Kaynak: paysysteam.com