Motorola, yuvarlak ekranlı Moto 360’ı tanıttıktan sonra tasarım olarak akıllı saat sektöründe büyük bir ses getirmişti. Şimdi de LG, yine yuvarlak bir tasarıma sahip Urbane modeli ile akıllı saat piyasasını etkileyecek gibi gözüküyor.

Urbane için G Watch R modelinin yükseltilmiş ve biraz da “cilalanmış” modeli diyebiliriz. Urbane, piyasada bulunan G Watch R yelpazesinin yerini almaktan ziyade; lüks tüketicilere alternatif oluşturması için geliştirilmiş.

Ekran ve Pil

lg_watch_urbane_2

Teknik anlamda Urbane modelinde kullanılan parçalar, G Watch R modelinde kullanılan parçalarla aynı. Hatta 1.3 inch’lik ekran boyutu ve tercih edilen 410mAh pil seçeneği bile aynı diyebiliriz. Tahmin edebileceğiniz üzere bu akıllı saat de, Android Wear işletim sistemi ile çalışıyor.

Genel Özellikler

lg_watch_urbane_1

Snapdragon 400 çip set ile çalışan Urbane’nin; ivmeölçer, jiroskop ve barometre özelliklerine ek olarak nabız sensörü de bulunuyor. Android Wear işletim sistemi ile çalışan diğer akıllı saatler gibi Urbane de, Android 4.3 ve üzeri cihazlar ile uyumlu.

Teknik Özellikler

Boyut: 45.5 x 52.2 x 11 mm.

Ağırlık: Deri kayışla birlikte 66.5 gram

Renk Seçenekleri: Kahverengi deri kayış seçeneği ile altın çerçeve, Siyah deri kayış seçeneği ile gümüş çerçeve.

Ekran: Gorilla Glass 3 koruyucu cam ile 320×320 çözünürlükte, 1.3 inch (3.5 cm) P-OLED ekran

İşletim Sistemi: Android Wear (Android 5.1.1)

Depolama Alanı: 4GB

RAM: 512MB

Bağlantı: Wi-Fi, Bluetooth 4.0 LE

Pil: 410 mAh (Kullanıma göre 1-2 gün pil ömrü)

İşlemci: 1.2 GHz Snapdragon 400

Suya Dayanıklılık: IP67

Eğer kıyafetlerinize uygun ve klas bir görünüme sahip bir akıllı saat arıyorsanız LG Watch Urbane, şu an piyasada bulabileceğiniz uygun modellerden biri diyebiliriz. Fiyatı 349.99$ olarak belirlenen bu model, Best Buy, Amazon ve Verizon üzerinde satışa sunulmuş durumda.

Görsel Kaynak: http://www.techradar.com/