Fiziksel aktivitelerinizi takip etmenin daha akıllı bir yolunu arıyorsanız, sporcular ve spora yeni başlayanlar için geliştirilen LEO akıllı bacak bandı, sağlığınızı geliştirmek ve aktif yaşam tarzınızı sürdürmeniz için gerekli bilgiyi gerçek zamanlı olarak size iletiyor.

LEO, kas ve diğer anatomik faaliyetleri takip edebilen giyilebilir teknolojik cihazlar konusunda uzmanlaşmış GestureLogic firması tarafından geliştirilmiş. Kanada merkezli GestureLogic firması kullandığı teknolojiyi gerçek kas verileriyle temellendiriyor. Ürünün geliştirilemesine öncülük eden Profesör Dr. Leonard MacEachern yaptığı bir açıklamada;

“Kas gelişimine dair bilgileri bileğe takılan bir cihazdan elde etmeniz çok zor. LEO tamamen yeni nesil bir ürün çünkü günümüzde kullanılan cihazlar gerçek anlamda biyolojik sinyalleri ölçemiyor.”

cycling

LEO, kullanıcıya sağladığı detaylı kas ve anatomik bilgi sayesinde piyasada bulunan diğer egzersiz takip cihazlarından farklılık gösteriyor. Ürün elektromiyografi (EMG) ve hareket algılama sistemlerini birleştirerek performansa dair farklı ölçümleri gerçek zamanlı olarak analiz edebiliyor. Diğer takip cihazlarında bulunan kalp ritmi ölçümü, kalori hesabı, atılan adım sayısı, kedans, kat edilen mesafe gibi ölçümler LEO’nun temel özellikleri arasında yerini alıyor. Kullanıcının eşsiz bir egzersiz deneyimi yaşayabilmesi için eklenen esas özellikler;

  • Kas yoğunluğu
  • Kas Kordinasyonu
  • Kas Yorgunluğu
  • Verimlilik
  • Sıvı Tüketimi
  • Denge
  • Laktik Asit Ölçümü
  • Teknik Analiz

Leo Fitness Akıllı Bacak Bantı
LEO, elde edilen tüm bu biyolojik verileri, kullanıcının egzersiz esnasında kolaylıkla uygulayabileceği tavsiyelere dönüştürüyor. Örneğin koşu yaparken vücudunuzda bir dengesizlik tespit edilirse, ürün hemen bu sorunu giderebilecek yapıcı bir çözüm sunuyor.

Leo Fitness Akıllı Bacak Bantı
EMG teknolojisi, deri yüzeyindeki kasların kasılmasına bağlı olarak gerçekleşen elektrik sinyallerini toplar. Toplanan bu sinyaller; kullanıcının o an ne yaptığını ve doğru yapıp yapmadığını ayırt eder ve kullanıcıya özel bir kas haritası oluşturur. LEO akıllı bacak bandı, profesyonel atletler arasında yaygın olarak kullanılan EMG teknolojisini sıradan kullanıcıların yararlanabileceği anlaşabilir verilere dönüştürüyor.

Leo Fitness Akıllı Bacak Bantı
Üretilen bacak bandı, kullanıcının spor esnasında terlememesi için havadar ve rahat bir malzemeden üretilmiş. LEO’nun üzerinde bulunan tek sert malzeme arka yüzü pamukla takviye edilmiş küçük elektronik bir ilave. 2 GB’lık yerleşik hafıza sayesinde kesintisiz veri depolama işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu sayede telefonunuzu evde unutsanız bile spor sonrasında verilerinizi takip edebilirsiniz .
Kickstarter-PR-Agency-Leo-Fitness-Band
Bandı, Bluetooth ile telefonunuzla eşleştirdikten sonra rehber uygulama aktivitelerinize bağlı veriler sunmaya başlar ve yararlı geri bildirimler sağlayarak size pratik çözümler önerir. Uygulamanın bağlı olduğu bulut platformu kullanıcıya özel bir ekosistem geliştiriyor. LEO, bu bulut platformu aracılığıyla kullanıcıların fizyolojisine dair her şeyi zaman içerisinde öğreniyor ve spor esnasında yaşanması muhtemel sakatlıkları daha gerçekleşmeden tespit edebiliyor.

Günümüzde raflarda yerini alan egzersiz takip cihazlarının çoğu, kullanıcıdan ziyade kendi hareketlerini tespit ediyor. Sporculara verimlilik, laktik asit ölçümü, kas kordinasyonu gibi yararlı bilgiler sunan LEO akıllı bacak bandı, genişleyen giyilebilir teknoloji sektörünün son zamanlarda piyasa sürdüğü en iddialı ürünlerinden biri olma niteliği taşıyor. Android ve iOS cihazlarla uyumlu çalışan LEO, Google Glass ve diğer akıllı saatler ile uyumlu bir uygulama üzerinde de çalışıyor. Indiegogo üzerinden 143.709$ fon toplayan LEO akıllı bacak bandının 2015 Nisan ayında piyasa sürülmesi bekleniyor. Gelişmeleri sitesi üzerinden de takip edebilirsiniz.

Görsel Kaynak: https://www.indiegogo.com