Kulaklıkları takmadığınız zaman taşıması ne kadar ıstıraplı oluyor, değil mi? Açıkçası kulaklıkların dolanma sorununa bağlı taşınabilirlik problemi günümüzde de sorun olmaya devam ediyor. Helix ise bu sorunu, kulaklığı bileğe dolayarak çözebileceğini iddia ediyor. Hem de son derece şık bir şekilde!

Kulaklıkların doğurduğu bu “dolanma” problemi ile uğraşan ilk firmanın Helix olduğunu söyleyemeyiz. Zira piyasada The Dash ve Earin gibi kablosuz Bluetooth kulaklık girişimleri mevcut. Fakat Helix’i de aynı kategori içerisinde sayabiliriz. İşin aslı, kulaklarınızı küçük bir bileklik içinde taşıyorsunuz; sahip olduğu Bluetooth bağlantısı ile telefonunuza bağlanıp, müzik dinleme keyfini doyasıya yaşayabiliyorsunuz.

helix

Helix, tasarım bakımından biraz Jawbone Up’ı andırıyor ama bu bileklik, vücut metriklerini (kalori, atılan adım vb.) ölçmek için geliştirilmemiş. Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi; bilekliğin tokalarından biri kulaklıkları muhafaza etmeye yarıyor, diğeri de kulaklığın kumandası. Hi-fi stereo ses kalitesine sahip olan kulaklık, Bluetooth aracılığıyla her seferinde tek bir cihaz olmak şartıyla 8 farklı cihaz ile eşleşebiliyor. Kumanda görevi gören toka ile müziğin sesini kısma/açma, durdurma/oynatma, ileri/geri sarma işlemlerini gerçekleştiriyorsunuz. Bu arada kulaklık üzerinde bulunan mikrofon sayesinde telefonunuza gelen çağrıları da cevaplayabileceksiniz.

Bir saatlik şarj ile yaklaşık 3 saat kesintisiz müzik keyfi yaşatabilen Helix; iOS, Android ve Windows cihazları ile uyumlu çalışıyor. Helix’in siyah ve beyaz renkte bileklik üzerine, gümüş ve şampanya kaplama toka seçenekleri sunan klasik bir sürümü bulunuyor. Buna ek olarak turuncu renkte bileklik üzerine 18 ayar altın kaplama seçeneği de mevcut. Ön siparişlerinin 2015 Aralık ayında dağıtılması beklenen Helix bilekliğini; fonlama süreci devam eden Kickstarter üzerinden 99$’a sipariş edebilirsiniz.

Görsel Kaynak: http://www.digitaltrends.com/