Dişlerinizi günde kaç kere ve ortalama kaç dakika fırçalıyorsunuz? Eğer direkt bir şekilde cevap veremiyorsanız, şu an Indiegogo’da yer alan Koala adlı ürün ilginizi çekecektir.

Koala, Slipso adlı uyku takip cihazının kurucu ortakları olan Berkan Dinçay ve Furkan Cengiz tarafından geliştirilmiş bir ürün. Ürünün amacı genelde çoğu insanın yanlış bildiği diş fırçalama alışkanlığını değiştirmek ve diş fırçalama süresini 2 dakikaya çıkartmak. Bu da diş fırçasına takılan aparat sayesinde oluyor ve dişlerin ne kadar süreyle ve günde kaç kere fırçalandığı hem iOS hem de Android ile uyumlu cep telefonu uygulaması üzerinden takip edilebiliyor. Kullanıcısını çıkardığı seslerle ya da verdiği titreşimle uyaran ürünün 6 aylık bir şarj süresi mevcut ve ürün turkuaz, beyaz, sarı ve yeşil olmak üzere 4 farklı renk seçeneğiyle sunuluyor. Su geçirmez olduğunu da ayrıca belirtelim.

Beacon olarak da kullanılabilen ürünün sunduğu verilere doktorların ulaşması için de kolaylıklar yapılmış. 35$’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulan ve Ağustos ayında teslim edilmesi beklenen ürüne destek vermek için buraya tıklayabilirsiniz.