Yılbaşında alınacak hediyeler listesinde erkeklerden sonra sıra kadınlara geldi. Teknolojiyi takip eden bir kız arkadaşınız varsa, aşağıda yer verdiğimiz şık tasarımlı akıllı ürünler kendisinin dikkatini çekebilir. Teknolojiden uzak olsa bile, bu hediyeler ile beraber belki de bir tutkun haline gelebilir. Gelin opsiyonlarınıza bir göz atalım.

Misfit Shine

Misfit Shine Akıllı Bileklik

Aktivite takip cihazlarında akla gelen ilk markalardan biri olan Misfit’in Shine adlı ürünü; spor yapmayı seven ve istatistiklerini takip edenler için ideal. Ürünün en farklı yanı ise, akıllı bileklik olarak kullanma gibi bir zorunluluğunuzun bulunmaması. 10 farklı renk seçeneğiyle 100$’dan satılan ürünü akıllı bileklik ya da kolye olarak kullanmak isterseniz, ekstradan kayış bedelini vermeniz gerekiyor. Bloom adındaki kolyelerine mutlaka bakmalısınız. Spor yaparken ne kadar kalori yakıp, kaç kilometre yürüdüğünü takip etmek isteyenler için en ideal ürün olabilecek Shine’ın bir diğer özelliği su geçirmemesi. Ürüne buradan ulaşabilirsiniz.

Intel MICA

Intel MICA Akıllı Bileklik

Akıllı bileklik olsun ama bir o kadar da şık olsun diyorsanız Intel MICA tam size göre. 495$’lık fiyatıyla biraz pahalı olsa da, timsah derisi kayışı ve dizaynı ile hediye edeceğiniz kişinin beğenmeme ihtimali yok gibi. Aralık ayında Barney’s mağazalarında satışa çıkacak ürün, mutlaka değerlendirilmeli.

HAPIfork

HAPIfork

Sağlıklı beslenenlerin en yakın dostu olabilecek olan akıllı çatal HAPIfork ile, yeme alışkanlıklarınızı takip edip, hızlı yediğiniz taktirde gösterge ışıklarıyla uyarı alıyorsunuz. Kız arkadaşınızın daha sağlıklı beslenmesini -ya da zayıflamasını- istiyorsanız bu ürünü ona armağan edebilirsiniz. Ürünü 99$’a kendi sitesi üzerinden almak mümkün.

Lumo Lift

lumo-lift-twitter

Duruş bozukluğu yaşadığınızda size verdiği titreşimle duruşunuzu düzelten Lumo Lift; ayrıca gün içerisinde ne kadar kalori harcadığınızı ve kaç adım attığınızı hesaplayabiliyor. Beyaz ve siyah olmak üzere iki farklı renk seçeneği sunan ürün 99$’a websitesi üzerinden temin edilebiliyor.

Jabra Sport Pulse

Jabra-pulse

Kız arkadaşınızın vazgeçilmezleri arasında spor yaparken müzik dinlemek varsa, akıllı kulaklık Jabra Sport Pulse ile bir taşla iki kuş vurabilirsiniz. Bluetooth teknolojisi sayesinde hem koşu istatistiklerini ve nabız değerlerini takip eden Jabra ile, aynı anda dolby dijital ses kalitesi ile müzik dinliyorsunuz. Ürüne 399TL’ye buradan erişebilirsiniz.

Victoria’s Secret Akıllı Sütyen

Victoria’s Secret’tan alınacak bir hediyeye bayılmayacak kadın var mı? Partneriniz teknolojiye ilgi duyup sıklıkla spor yapıyorsa, geçtiğimiz hafta satışa sunulmaya başlanan Victoria’s Secret akıllı sütyen aradıklarınızdan biri olabilir. Kalp atış hızını hesaplayan akıllı sütyen, anlaşmalı olduğu uygulamalar aracılığıyla bu değerlerin takip edilmesini sağlıyor. Gri ve pembe olmak üzere 2 farklı rengi olan ürünün fiyatı 75$. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yılbaşı özelinde olmadan, 2015 yılında piyasada olacak akıllı ürünler aklımda olsun diyorsanız, önümüzdeki sene piyasaya sunulacak ürünlere aşağıdaki sunumdan göz gezdirebilirsiniz.

Yeni yılınız şimdiden kutlu olsun!