iRobot firmasının geliştirdiği ürünlerden sadece bir tanesi olan iRobot Mirra 530, bir havuz temizleme robotu. Mirra, herhangi bir kuruluma ya da takviye pompaya gerek duymadan havuzu temizlemeye imkan sağlıyor. Siz sadece “CLEAN” tuşuna basıyorsunuz  ve onu havuzun içine bırakıyorsunuz. Büyük çöplerden küçük partiküllere kadar her şeyi havuz tabanından ve sudan temizliyor. Hatta sudaki alg, polen ve bakterileri bile…

Her tipteki havuz için kullanıma uygun olan Mirra, temizlik işlemini PVC fırçası ile gerçekleştiriyor. Dakikada 265 litre suyu filtreleyebilen Mirra’nın alt kısmında, 2 adet tahliye vanası bulunuyor. Bu vanalar, Mirra’yı havuzdan çıkaracağınız zaman içindeki suyu tahliye etmeye yarıyor. Ayrıca Mirra, beton gibi sert yüzeylerde optimum performans sağlayan plastik tekerleklere de sahip. 9.07 kg ağırlığında olan Mirra; 35 cm uzunluğa, 41 cm genişliğe ve 31 cm yüksekliğe sahip.

Mirra

Jiroskop sensörü, Mirra’nın yerini sürekli takip ederek gerektiği zamanlarda doğrultusunu değiştirmesine izin veriyor. Ayrıca güç kablosu suyun üstünde durduğu için robotun kabloya takılması gibi bir problem de söz konusu değil. Bunlar sayesinde, Mirra havuzu temizlerken bir sorun çıkma ihtimali en aza indirgenmiş.

Mirra, iAdapt Nautiq teknolojisinden faydalanıyor. iAdapt Nautiq, iRobot tarafından geliştirilen ve Mirra’nın havuzun boyutunu yaklaşık olarak hesaplamasını ve buna göre bir optimum temizleme döngüsü belirlemesini sağlayan geliştirilmiş robotik temizleme teknolojisi. Mirra, bu teknolojinin yardımıyla havuzun tamamında defalarca gezinir; hatta duvarlara ve merdivenlere bile tırmanır. Böylelikle havuzun boyutunu yaklaşık olarak hesaplar ve bir optimum temizleme döngüsü belirler.

iRobot’un internet sitesi üzerinden satın alabileceğiniz Mirra’nın fiyatı 999,99$. Kutu içeriğinde; 2 adet filtre haznesi, 1 adet tahta fırçası, 18 metrelik güç kablosu ve güç kaynağı bulunuyor. Filtre haznesini ayrı olarak satın almak isterseniz, onun fiyatı da 99,99$. Mirra, bir de opsiyonel bir taşıma aparatına sahip. Bu aparat; robot, güç kablosu ve güç kaynağının hepsini birden taşıyabiliyor. Bu aparatın fiyatı ise 149,99$.

Görsel Kaynak: irobot.com