Geçtiğimiz sene Kickstarter üzerinde başarılı bir fonlama kampanyası yürüten Iotera, Zen Shin Capital’den 1.000.000$’lık bir yatırım aldı.

Hatırlamayanlar için; Iotera, kullanıcıların eşyalarını gerçek zamanlı takip etmelerine olanak sağlayan bir takip cihazı. Cihazı diğer takip cihazlarından farklı kılan özelliği; civarda bulunan Iota kullanıcısı arttıkça, takip cihazlarının kapsama alanı genişliyor. Bu sayede kullanıcı sayısına bağlı olarak koca bir şehri dahi kapsama alanına dahil edebilirsiniz.

Şu sıralar yükselişe geçen firma aldığı yatırım sayesinde kadrosunu genişletmiş. Şimdilik cihazın satışından gelir kazanan firma, ileride kendileri için farklı kazanç seçeneklerinin doğabileceğini de belirtmiş. Örneğin; Iotera ağı üzerinden sunulan konum tabanlı reklam çalışması, bu seçeneklerden biri olabilir. Hatta bu sayede kendi ağlarını seçtikleri üçüncü parti kuruluşlara açabilirler. Fakat Iotera’nın, böyle bir stratejiyi yakın zamanda takip edip etmeyeceğine dair bir bilgi bulunmuyor.

Iotera’nın yurt dışına açılma planı da bulunuyor. Hatta şimdiden Çin ve Japonya ile olası ortaklık görüşmeleri yapılıyor. Fakat firma, bu uluslararası çabaların da ekstradan bir fonlamaya ihtiyaç duyduğu kanısında. Ön siparişlerini 2015 Mayıs ayında dağıtmaya başlayacak olan firmanın emin adımlarla yol aldığını ve genişlemeyi sürdürdüğünü söyleyebiliriz.

Görsel Kaynak: https://www.crunchbase.com