Intel’in Opening Ceremony ile beraber geliştirdiği akıllı bilekliği MICA’nın ilk görüntüleri paylaşıldı. Ürün Noel döneminden itibaren Barneys mağazalarından 495$’a satın alınabilecek. Bu fiyata AT&T ‘nin 2 yıllık Sim kartı da dahil.

Timsah derisinden yapılan ve belli yerlerinde 18 karatlık altın kullanılan ürün şık tasarımıyla göz dolduruyor. 1.6 inchlik kavisli ekrana sahip akıllı bileklik; 3G radyo, GPS ve TomTom navigasyonunu destekliyor. Akıllı bilekliği özel numarasıyla kullanacağınızdan, normal ve VIP olarak filtreleme yapabiliyorsunuz ve istediğiniz kişilerin çağrılarını ve SMS’lerini görebiliyorsunuz. Ayrıca gelen çağrılara otomatik mesaj gönderme seçeneğiniz de bulunmakta.

Takviminizle entegre olabilen ürün, yakınınızda olan restoranları da Yelp uygulaması sayesinde gösterebiliyor. Micro-USB ile şarj edilen akıllı bilekliğin ekranının Microsoft Band‘de olduğu gibi, normal saatlere göre ters yönde olduğunu belirtmekte fayda var.

48 saatlik batarya ömrüne sahip olan ürünün görsellerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Raflarda yerini aldığı zaman Türkiye’den de kullanıcıları olacağını düşündüğümüz ürünün detaylarına satışa çıktığında sitemizden ulaşabilirsiniz.

Görsel kaynak: techcrunch.com