Geçtiğimiz günlerde sanal gerçeklik birimi üretmek için Valve ile anlaşmaya varan HTC, HTC Grip adıyla geliştirdikleri fitness takip cihazı ile rekabetin yoğun olduğu akıllı bileklik sektörüne de el atmaya karar vermiş.

Fitbit Charge ve Garmin Vivosmart’da bulunmayan GPS fonksiyonu, Grip’e belli bir avantaj sağlayacak diyebiliriz. Ayrıca Grip, yapılan anlaşma doğrultusunda popüler Under Armour Record uygulamasına erişim imkanı da sunacak.

Cihazın tasarım bakımından Nike Fuelband’e benzediğini söyleyebiliriz. PMOLED dokunmatik bir ekrana sahip olan Grip aracılığıyla, yaptığınız spora ait verileri öğrenebildiğiniz gibi telefonunuzdan gelen bildirimleri de görüntüleyebiliyorsunuz. Daha da güzeli; cihaz üzerinden telefonunuzdaki müziği de yönetebiliyorsunuz.

Bir fitness takip cihazı olarak Grip, benzeri cihazlardan alışageldiğimiz adım, kalori ve uyku düzeni gibi metriklerin takip edilmesine olanak sağlıyor. Cihazda yerleşik bir nabız ölçer bulunmuyor ama Bluetooth uyumlu harici nabız ölçerler ile eşleştirilebiliyor.

IP57 standartlarında toza ve suya karşı dayanıklı olan HTC Grip; 2-3 gün dayanabilen bir pil ömrüne sahip. Tabii eğer GPS açıksa, cihazın kullanım süresi 5 saate kadar düşebiliyor. Önümüzdeki aylarda Amerika’da satışa sunulacak olan Grip’in fiyatı 199$ olarak belirlenmiş.

Görsel Kaynak: http://www.designboom.com/