Pebble, Samsung Gear ve LG G Watch gibi akıllı saatler satışta ola dursun, Kickstarter ve Indiegogo’da çok iddialı ürünler yatırım desteği bekliyor. Bu saatlerin asıl hedefi cep telefonlarının yükünü az da olsa hafifletmek gibi gözüküyor. Ancak bunu yaparken moda ve tasarıma pek önem verilmedi. Markalar akıllı saat tasarımlarına yeni yeni vakit ayırıyor. Bunu erken fark eden HP, ünlü modacı Michael Bastian’ın akıllı saat tasarımını kendi mühendisliğiyle harmanlayacak.

hp-michael-bastian

HP’nin akıllı saat tasarımı, dışarıdan bakıldığı zaman klasik saat modelinde görünüyor. Şu an için ne tarzda bir ekran kullanılacağı belli olmasa da 44 mm’lik değiştirilebilir kayışa sahip olacak akıllı saat ilk etapta kahverengi deri, yeşil naylon ve siyah lastik kayışla satışa çıkacak.

HP kendi akıllı saatinde Android Wear işletim sistemini kullanmayacağını daha önce açıklamıştı. Şık bir tasarıma sahip bu saatin temel özelliği cep telefonu bildirimlerini saate aktarmak ve müzik kontrollerini saat üzerinden gerçekleştirmek. Saatin ne zaman tanıtılacağı ve fiyatı ise henüz net bir şekilde bilinmiyor.