Akıllı ev ürünleri kadar, akıllı ev platformları da önemli bir noktaya gidiyor. Nest’in Revolv’u, Samsung’un da Smart Things’i satın alması bunun bir göstergesiydi. Hırvatistan merkezli bir kablosuz akıllı ev otomasyonu markası olan Zipato da Türkiye’ye açılarak, akıllı ev ürünlerinin birbirleriyle konuşmasını ve tek bir platform üzerinden yönetilmesini sağlıyor.

Zigbee, KNX, Zwave, Somfy gibi markalarla uyumlu olarak çalışan Zipato’yu diğer platformlardan ayrıştıran özelliklerine aşağıdan ulaşabilirsiniz:

– Yenilikçi Bulut Teknolojisi

Ücretsiz olarak 7/24 takip, izleme ve uyarı servisleri sayesinde; dünyanın neresinden olursanız olun uzaktan kontrol ve yönetim sunar.

– Modüler Yapı 

Sadece gerekli özellikleri içeren kutuları ile gereksiz cihazlara ücret ödemez, pazardaki en ekonomik çözümü sağlar.

– Kural Oluşturma

Aynı IFTTT’de olduğu gibi, renkli ve eğlenceli kontrol ara yüzü sayesinde, kurallar oluşturulur.

– Açık Platform

Hemen hemen tüm kablolu ve kablosuz otomasyon protokollerini destekler ve özelleştirilebilir.

– Kolay Kurulum

Kablosuz temelli olması ile zahmetsizce, kırmadan ve dökmeden uygulanabilir, kablo ve işçilik maliyetinden kurtulunur.

– Çok Akıllı

Diğer çözümlerin akıllı evi “uzaktan açma/kapama” olarak sunmalarının aksine, Zipato akıllı ev sitemleri tüm elektrik ve mekanik tesisatına bağlı cihazları birbirleri ile etkileşimli olarak, programlı, tepkisel bir ortamda bir araya getirerek, evin oturan kişiye göre yaşamasını sağlamaktadır.

Ülkemizde çok yeni olan sektör hakkında, yaşanan gelişmeleri sitemiz üzerinden paylaşmaya devam edeceğiz. Zipato üzerine detaylı bilgiye de siteleri üzerinden ulaşabilirsiniz.