Uygunsuz bir zamanda aldığınız mail ya da bildirimler yüzünden yaptığınız etkinliği yarıda bırakmak zorunda kaldınız mı? Akıllı bileklik Hicon ile gün içerisinde aldığınız tüm mail, çağrı ve sosyal medya hesaplarınız artık bileğinizde.


İtalya-İsviçre ortak yapımı olan Hicon, bilekliğin üzerinde bulunan LED blokları değiştirerek, öncelik vermek istediğiniz sosyal medya hesaplarınızı düzenlemenizi sağlıyor. Sürekli takip ettiğiniz sosyal medya hesaplarınızı kişiselleştirebiliyorsunuz ve bu sayede hiçbir gönderiyi kaçırmıyorsunuz.

hicon

Hicon’u, akıllı bileklikten ziyade bir bildirim aracı olarak adlandırmak daha doğru bir yaklaşım olabilir; çünkü giyilebilir teknolojilerin gelişmiş özelliklerine sahip değil. Örneğin ileti mesajı gönderemiyorsunuz ya da gelen iletileri bilekliğin ekranından görüntüleyemiyorsunuz. Eğer giyilebilir teknolojiler kullanım bakımından size karmaşık geliyorsa, Hicon’un kullandığı basit arayüz sayesinde en azından sosyal ağlarınızdan hiçbir an kopmayacaksınız.

Bu akıllı bileklik üzerinde bulunan her blok, kullandığınız sosyal ağın logosu ile temsil ediliyor. Facebook, Twitter ya da Linkedin hesaplarınızdan gelen bildirimler hakkında uyarılmak istiyorsanız, bilekliğinize bu blokları yerleştirmeniz yeterli olacaktır. Bu hesaplardan bir ileti aldığınız zaman, bileklik hafifçe titriyor ve hesaba ait blok yanıp sönmeye başlıyor. Tabii gelen iletileri görüntüleyip, görüntülememek tamamen size kalmış. Bloklar değiştirilebilir olduğu için istediğiniz hesabın bloğunu bilekliğe yerleştirebilirsiniz.

Bir diğer özelliği ise, 30 metrelik bir alan içerisinde telefonunuzu unuttuğunuz takdirde cihaz hemen sizi uyarıyor.

hicon

Hicon, farklı sosyal çevrelere giren kullanıcılar için faydalı bir özellik daha geliştirmiş. Bu akıllı bileklik eğer çevrenizde sizinle ortak ilgi alanlarına sahip biri varsa, sizi uyarıyor ve o kişiyle temasa geçmenizi sağlıyor. Cihaz, el hareketlerinizi tanımlayabildiği için basit bir tokalaşma hareketiyle, cihazlar arası bilgi paylaşımı gerçekleştirebiliyorsunuz.

Suya ve darbeye dayanıklı silikon bir malzemeden üretilen Hicon, Bluetooth 4.0 protokolü ile uyumlu tüm iOS (iPhone 4S, 5. Nesil iPod Touch 3. Nesil iPad ve yeni nesil iPad mini) ve Android (4.3 ve sonrası) cihazlar ile çalışıyor. Cihaz, lityum polimer pil sayesinde tek bir şarj ile 14 gün boyunca aralıksız kullanılabiliyor. Şarj işlemini ise standart USB girişi ile uyumlu herhangi bir kablo yapabilirsiniz.

Hicon, gelişmiş akıllı bileklik ve benzeri cihazların yanında biraz sönük kalıyor ama kullanım bakımından sadeliğe önem veren biriyseniz, bu ürüne de göz atmanızda fayda var diyebiliriz. İndiegogo üzerinde beklediği ilgiyi göremese bile satışlarına halen devam edilen Hicon’u 49$’a satın alabilirsiniz.

Görsel Kaynak: http://www.thetechielifestyle.com/