Piyasada çok sayıda sporcu kamerası olmasına rağmen spor yaparken güzel videolar çekebilmek hala çok meşakkatli bir iş. İşin içine bir de ekstrem sporlar girdiğinde, hayal ettiğiniz gibi görüntüler elde etmek ne yazık ki çok masraflı bir hale geliyor. Ancak hedefine ulaşmış bir Kickstarter projesi olan Hexo+, sporcuları bu problemden kurtarmaya geliyor. Hexo+ akıllı drone (insansız hava aracı) ile pahalı ekipmanlara veya bir kameramana ihtiyaç duymadan istediğiniz açıdan yüksek kaliteli videolar çekmeniz artık mümkün.

Hexo+, havadan çekim yapabilmenizi kolaylaştırmak için tasarlanmış olan bir takip aracı. Dahili bir kamerası olmamasına karşın piyasadaki en popüler aksiyon kamerası GoPro ile tam uyumlu olan Hexo+’ın asıl işlevi, havadan video çekimini, yalnızca profesyonellerin değil herkesin yapabileceği kadar basit bir hâle getirmek. Tamamen akıllı ve özerk çalışmak üzere geliştirildiğinden, Hexo+’ı uçurmak için bir Drone pilotuna veya uzaktan kumandaya ihtiyacınız yok. İhtiyaç duyduğunuz tek şey akıllı telefonunuz!

Hexo+ Akıllı Drone’un Kullanımı

Hexo+, Android veya iOS uygulamasını akıllı telefonunuza yüklediğiniz anda kullanıma hazır hale geliyor. Uygulamanın basit arayüzü, Drone’un videosunu çekmek istediğiniz özneye göre konumunu ve uzaklığını kolaylıkla belirlemenize imkan sağladığından istediğiniz açıdan ve yükseklikten videolar çekmeniz mümkün.

Hexo+ Drone Mobil Uygulaması

Çekim ayarlarınızı Hexo+’a attığınızda, cihaz uçuyor ve özne hareket etmeye başlayıncaya dek sabit bir biçimde beklemeye başlıyor. Özne harekete geçtiğinde ise kendisini en ufak harekete uydurarak tanımlanmış olan çekim parametrelerine göre sürekli olarak konumunu ayarlıyor.

Hexo+ Akıllı Drone İle Havadan Çekim

Akıllı teknolojinin ve yenilikçi tasarımın harika bir kombinasyonu olan Hexo+, kullanım kolaylığı göz önünde bulundurulduğunda yalnızca ekstrem sporcular için değil, farklı ve yaratıcı açılardan çekim yapmak isteyen yönetmenler veya 3. kişi bakış açısından hareketli videolarını çekmek isteyen herkes için uygun bir cihaz.

Temelde aksiyon için tasarlanan Hexo+’ın hafif ve katlanabilir olması, onu sırt çantanızda her yere götürebileceğiniz anlamına geliyor. Bunun yanı sıra 6 pervaneli yapısı ve dengeleme halkası titreşimi en aza indirerek, 70km/saat hızla ilerlerken bile 15 dakikalık sabit videolar çekmenize yardımcı oluyor. Üstelik şarjın bitmesi, GPS sinyalinin kesilmesi gibi beklenmedik bir durum ortaya çıkması halinde otomatik olarak devreye giren hata yazılımı, Drone’un güvenli bir iniş yapmasını sağlıyor.

Şimdilik Hexo+ Akıllı Drone hakkında detaylı bilgiye ürünün Kickstarter sayfası üzerinden ulaşılabiliyor. Ürün şu an 1.306.920$ toplamış durumda ve artık bağışa kapalı. 2015 yılında piyasaya sunulması beklenilen ürünün satış fiyatının içerisinde GoPro bulunmayan paket için 899$, GoPro  dahil paket için ise 1099$ olması bekleniyor.

2015 yılında çıkması beklenen diğer akıllı ürünlere de aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

Görsel Kaynak: kickstarter.com