Sağlıklı bir yaşamın olmazsa olmazı sağlıklı beslenmedir. Sağlıklı beslenmede de ne yediğiniz kadar nasıl yediğiniz de önemlidir. Slow Control tarafından Hapilabs için geliştirilen HAPIfork da; sağlıklı bir beslenme düzenine sahip olmayan, kilolarından muzdarip kişiler için tasarlanmış akıllı bir çatal.

HAPIfork akıllı çatal, yemek sırasında yeme alışkanlıklarınızı sürekli takip ediyor ve çok hızlı yediğiniz takdirde gösterge ışığı ve titreşimle sizi uyarıyor. Yemeğinizi hızlı yiyip yemediğinizi anlamak için, yemeğinizi bitirmenin ne kadar sürdüğünü, yemeğinizden dakikada kaç çatal aldığınızı ve bu aldığınız çatallar arasındaki zaman aralığını hesaplıyor. Çatal uyarı verip vermeyeceğine, sizin belirlemiş olduğunuz süreyi baz alarak karar veriyor. Eğer belirlediğiniz süreye uymazsanız çatal size uyarı veriyor. Böyle bir durumda, çatalı masanın üstüne koyuyorsunuz ve gösterge ışığı yeşile dönene kadar bekliyorsunuz. Yeşil ışık, yemeye devam edebileceğiniz anlamına geliyor.

HAPIfork

HAPIfork Renk Seçenekleri

Tüm bu bilgiler gelişiminizi takip edebilmek için Micro USB ya da Bluetooth aracılığı ile HAPI.com’daki online tablonuza yükleniyor. Bu tabloya HAPI.com’dan ya da HAPIfork’un iOS ve Android ile uyumlu mobil uygulamasından erişebiliyorsunuz. Tablo üzerinden verilerinizi inceleyebilir, hedeflerinizi ayarlayabilir, gelişiminizi takip edebilir ve size atanan görevleri gerçekleştirerek puanlar kazanabilirsiniz. Ürünün mobil uygulaması sayesinde yemek istatistiklerinizi gerçek zamanlı olarak da görebilirsiniz. Ayrıca uygulamadaki rehberlik programı sayesinde beslenme davranışlarınızı da iyileştirebilirsiniz.

Sağlıklı beslenmeye ve kilo düzeninize önem veriyorsanız, HAPIfork optimum sürede ve doğru hızda yemek yemenizi sağlayarak size yardımcı oluyor. 2013 yılında Kickstarter tarafından fonlanan HAPIfork’a sahip olmak isterseniz, ürünü HAPI.com üzerinden 99$‘a satın alabiliyorsunuz.

Görsel Kaynak: theverge.com