Google Glass, insansız araçlar ve kontakt lensler gibi geleceğin teknolojileri üzerine çalışmalar yapan Google X’in gizlenen projelerinden birinin, Project Wing adındaki drone olduğu geçtiğimiz günlerde The Atlantic tarafından paylaşıldı. Google bu proje ile birlikte, drone’larla kargo teslimatı yapmayı planlıyor.

Drone’ların kullanılacağı alanlar yazımızda da belirttiğimiz Amazon’un kargo üzerine geliştirdiği projenin yanında, Google’ın da bu alana girmeyi planlaması iki firmanın bir nevi rakip olacağının göstergesi. Project Wing, Amazon’dan farklı olarak ürünü evin önüne bırakmak yerine havadan aşağıya sarkıtıyor.

Aşağıdaki videodan detaylı bir şekilde inceleyebileceğiniz Project Wing’in, sıklıkla kullanılması için drone’ların öncelikle yasal olarak onaylanması gerekiyor. Ardından da kuşları ve havada hareket eden diğer cihazları tanıması gerek. Drone’ların günlük hayatımızda kullanılması zaman alacak olsa da, drone üzerine geliştirilen projeleri ve girişimleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Görsel Kaynak: engadget.com