Google Cardboard’u satın aldınız ama çalışan uygulamalar hakkında bilgi sahibi değilsiniz? Merak etmeyin, sanal gerçeklik ortamı için geliştirilen birbirinden güzel uygulamaların bulunduğu uygulama listemiz sayesinde keyifli dakikalar geçireceksiniz. Listenin alt kısmında yer alan korku oyunlarına bakmayı da unutmayın.

Hidden Temple

Vahşi bir ormanın içerisinde hazine avcısı olmayı hiç istemiş miydiniz? Evet, bu oyun sayesinde bu isteğiniz gerçekleşecek. Hidden Temple paralı bir oyun(16.00YTL) olsa da, yorumlardan anladığımız kadarıyla bu parayı vermeye değiyor.

Uygulamayı indir: Android

Snow Strike VR

Kış mevsimi tam benlik diyenleri buraya alalım. Snow Strike VR oyunu sayesinde kendinizi hep soğuk bir havada hissedeceksiniz. Üstelik ücretsiz.

Uygulamayı indir: Android

VR Tunnel Race

Sanal gerçeklik ortamında bir tünelin içerisinde ilerlemeye var mısınız? En çok indirilen uygulamardan biri olan VR Tunnel Race, bağımlılık yapabilir. Aman dikkat!

Uygulamayı indir: Android

360 Stories

360 Stories turizm platformu için geliştirilmiş sanal bir hikaye anlatımı uygulaması. Uygulama Ermenistan için özel olarak geliştirilmiş. Eğer yolunuz Ermenistan’a düşerse ve yanınızda bir cardboard varsa, uygulama aracılığıyla gittiğiniz yerin ilgi çekici merkezlerini önceden tanıma imkanına sahip olabileceksiniz.

Uygulamayı İndir: iPhone

Proton Pulse

Atari salonlarının vazgeçilmez tuğla-kırma oyununu, sanal gerçeklik ortamı için yenilendi. Artık o bitmek tükenmek bilmeyen tuğlaları, carboard’unuz aracılığıyla yıkacaksınız. Proton Pulse, 50’den fazla bölümüyle, cardboard ile oynayabileceğiniz heyecanlı oyunlardan biri.

Uygulamayı İndir: Android ( 11.00 YTL)

Dive City Rollercoaster

dive-city-rollercoaster

Şehrin ortasında Rollercoaster heyecanına hazır mısınız? Uygulamayı indirin, cardboard’unuzu takın… Uygulama aracılığıyla artık dilediğiniz zaman Rollercoaster adrenalinini hissedebileceksiniz.

Uygulamayı İndir: Android

Tilt Brush Gallery

Tilt Brush Gallery, sanal gerçeklik için geliştirilmiş bir boyama uygulaması. Uygulama, bilgisayarınızda Tilt Brush ile çizdiğiniz resimleri cardboard aracılığıyla görüntülemenize olanak sağlıyor. Anlayacağınız üzere galeri görevi üstleniyor.

Uygulamayı İndir: Android

Caaaaardboard!

Caaaaardboard!, Aaaaa! adlı oyunun cardboard’a uyarlanmış sürümü. Oyunda yüksek yapıların tepesinden atlayarak, çeşitli engellerin arasından geçmeye çalışıyorsunuz. Oyundaki düşme hissinin son derece gerçekçi bir tecrübe yaşatacağını söyleyebiliriz, en azından beyninizin bu şekilde algılama ihtimali yüksek. Bu yüzden atlamadan önce iyi düşünün ;)

Uygulamayı İndir: Android

The Height

the height

The Height, Google Cardboard aracılığıyla oynayabileceğiniz bir keşif oyunu.  Oyunda iskele benzeri bir platform üzerinde gezinip, belirtilen nesneleri toplamanız gerekiyor.

Uygulamayı İndir: iPhoneAndroid

Paul McCartney

Müzikal vizyoner, efsanevi Paul McCartney’nin, “Live and Let Die” performansını 360 derecelik açı ile tecrübe edebileceksiniz.

Uygulamayı İndir: Android

Dive Zombie

dive zombie

Zombiler sanal gerçeklik ortamında da peşinizi bırakmayacak gibi gözüküyor. Cardboard’unuzu kuşanın ve zombilere meydan okuyun.

Uygulamayı İndirin: iPhone,  Android

Defend Santa’s Grotto

defend santa's grotto

Aç kar adamları Noel Baba’nın mağarasına saldırıyor. Size ise Noel Baba’yı savunmak düşüyor. Story ve Endless mode’ları bulunan oyun, can sıkıntısı için birebir.

Uygulamayı İndir: Android

Lost in The Kismet

Özellikle Puzzle tarzı oyunu sevenler, Lost in The Kismet tam size göre diyebiliriz. Cardboard ile bulmacalarla dolu ürkütücü bir ortamdan kaçmaya çalıştığınız oyun, size eğlenceli ve heyecanlı dakikalar vaat ediyor.

Uygulamayı İndir: Android

Village for Google Cardboard

village

Sokaklarında gezinebileceğiniz Village, içerisinde çiftçilerin yaşadığı sevimli bir köy. Uygulama ile gün saatini, mevsimleri, kamera modu ve hızını, efektleri ayarlayabilir ve köyü dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz.

Uygulamayı İndir: Android

Virtual Kaiju 3D

Godzilla olup tüm şehri yıkıp yok etmek istiyorsanız, Virtual Kaiju 3D sizin oyununuz.

Uygulamayı İndir: iPhone,  Android

Orbulus for Cardboard

Küçük bir küreye bakarak kendinizi bir anda Oxford Doğa Tarih Müzesi’nde ya da Mars’ta gezinirken bulabilirsiniz. Sizi çeşitli an ve mekanlara götüren uygulama ile artık canınız sıkıldığı zaman evde tıkılmak zorunda kalmayacaksınız.

Uygulamayı İndir: Android

Lanterns for Google Cardboard

lanterns

Lanterns, sizi fener festivaline götüren bir uygulama. Sanal gerçeklik ortamında huzur ve manzara arayanlar için Lanterns gayet ideal.

Uygulamayı İndir: Android

Kris Menace

Kris Menace tarafından sanal gerçeklik ortamı için geliştirilen ilk müzik albümü. Gözlerinizi müzik evrenine açmaya hazır mısınız?

Uygulamayı İndir: iPhone,  Android

360 Heros 360 Video Library

360 Heros, Hero kameraları ile 360 derece çekilen videoları izleyip, yayınlayabileceğiniz bir uygulama.

Uygulamayı İndir: iPhone,  Android

Cardboard Catapult VR

Kendinizi kollayın! Etrafınız canavar kuşlarla çevrilmiş durumda ve elinizde bulunan tek silah mancınık. Kuşları size yetişmeden vurmaya bakın.

Uygulamayı İndir: Android

Cardboard ile oynanabilecek olan korku oyunlarına da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

1- Sisters

Android, iOS

2- Zombie Shooter VR

Android, iOS

3- Black Mass

4- Chair In A Room

Uygulamayı indir: Android

5- Insidious VR

Uygulamayı indir: Android

6- 11:57

Uygulamayı indir: Android

7- Halls of Fear

Uygulamayı indir: Android

8- Sobrenatural

Uygulamayı indir: Android

Diğer Google Cardboard uygulamaları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, Google’ın uygulama alanına göz atmanızı öneririz. Seçenek bol…

Görsel Kaynak: https://play.google.com