Oculus Rift‘i pahalı bulup sanal gerçeklik deneyimi yaşamak isteyenler için Google Cardboard şu an en ideal ürün. Biz de Google Cardboard’un benzeri bir ürünü DX sayesinde edindik ve deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak istedik.

Ucuz ve Kurulumu Çok Kolay

Google Cardboard benzeri ürün 7$’lık fiyatı ve çabuk kurulumuyla sizi cezbedecek. Hatta kendinizi Maker akımına kaptırdıysanız, Google’ın sitesinde ürünün nasıl yapılacağı da gösterildiğinden ürünü bedavaya getirebilirsiniz. Google Cardboard uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra da sanal gerçeklik teknolojisine merhaba diyorsunuz. Telefonunuz 5″ ve altında olursa daha iyi verim alabilirsiniz.

Her Yere Taşınabilir

Oculus Rift’in boyutları gözünüzü korkutuyorsa, bu ürün daha çok hoşunuza gidecek. Hem çantaya sığabiliyor, hem de istediğiniz anda bozup; istediğiniz anda toplayabiliyorsunuz.

Uygulamalar Az Değil

Ürünün içerisinde sanal gerçeklik hakkında bilgi verecek 7 adet uygulama bulunuyor. Bu uygulamalar sayesinde Versay Sarayı’nı gezebileceğiniz gibi, Youtube videosunu da sanal gerçeklik teknolojisiyle izleyebiliyorsunuz. Ayrıca geliştirilen uygulamaların hepsinin bulunduğu bir site de bulunmakta. Peki Oculus Rift için geliştirilen rollercoaster uygulamasının benzeri var m? Evet var! Dive City Rollercoaster adındaki uygulamayla kendinizi rollercoaster’ın içindeymiş gibi hissedebiliyorsunuz.

iOS İçin de Mevcut

Google Cardboard Android işletim sistemini kullanan telefonlarda çalışıyor olsa da, belli uygulamaların iOS versiyonları da mevcut. Dive City Rollercoaster ve Moorente adlı uygulamaları iOS üzerinden de oynayabilirsiniz.

Görüntü Kalitesi İyi

Oculus DK1’e kıyasla Google Cardboard’un görüntü kalitesinin hiç de kötü olmadığını belirtmek gerek. Oculus DK2’yi daha deneyimlemediğimizden onun hakkında bir yorumumuz yok.

Ucuzcuların Oculus’u olarak da tanımlanan Google Cardboard sanal gerçeklik teknolojisi hakkında yeteri kadar bilgiyi size aktarıyor ve gelecekte nelerle karşılaşabileceğine dair fikir veriyor. Yalnız bir tavsiye: Ürünün DX’den ulaşması yaklaşık 2 ay sürdü. Yapabiliyorsanız, kendiniz yapın!

Görsel kaynak: play.google.com