Google Glass’ın raflarda ne zaman yerini alacağı ve hayatımızda nasıl bir yeri olacağı hala netleşmiş olmasa da, Glass üzerine geliştirilen uygulamalar ve girişimler ortaya çıkmaya devam ediyor. Yakın zamanda Garanti Bankası’ının iGaranti uygulamasının uygulamalar arasında yer almasından sonra; şimdi de Glass üzerine danışmanlık, video çekimi ve uygulama geliştirme hizmeti veren GlassMedya.com adındaki site açıldı.

GlassMedya’nın sitesini incelediğimizde Boğaziçi ve Koç Üniversitesi’nin de aralarında bulunduğu çeşitli üniversitelerde tanıtımlar gerçekleştirildiğini, House Hotel ve Urban Health Pilates ile de video çekimleri yapıldını görüyoruz. House Hotel için çekilmiş viral tanıtımınında, bir misafirin gözünden tatil deneyimini anlatması bakımından Google Glass’ın tam amacına uygun olarak kullanıldığını söyleyebiliriz.

Glass Medya’nın kurucusu, yaptığımız konuşmada şunları söyledi:

Google Glass bakış açınızı kaydettiğinden, normalde çekilmesi zor tüm görüntüleri rahatlıkla yakalayabiliyorsunuz. Yalnız ürünün piyasaya çıkacağı tarih kesinleşmediğinden ve insanların kafasında ürünün hangi alanlarda fayda sağlayacağı netleşmediğinden, bu teknolojiye günlük hayatımızda yer var mı hala bilinmiyor.

Yakın zamanda Glass son kullanıcı arasında yaygınlaşır mı bilinmez ama, akıllı gözlükler ve kontakt lenslerin kullanıcıya faydası arttığı taktirde, bu teknolojiler günlük yaşamımızda daha çok yer edinebilir. Bekleyip göreceğiz…