Giyilebilir teknolojiler alanında çıkan ürünlerin sayısı her geçen gün artıyor. Özellikle akıllı saatler ve akıllı bileklikler bu akımın başını çekiyor. Peki bu ürünlerin hiç sıkıntıları/problemleri yok mu? Gelin hep beraber bakalım.

Şarj

Bu ürünleri alırken ilk öğrenilmesi gereken noktalardan biri, ürünün şarjının ne kadar gittiği. Apple Watch 18 saat kullanılabiliyorken, bazı akıllı bileklikler 15 gün boyunca dayanabiliyor. Sürekli şarja takmayı seven biri değilsiniz, en uzun süre dayanabilen ürünlere göz atmanızı öneririz.

apple_watch

Tasarım

Şu an taktığınız saatin, kıyafetinizle uyumuna önem veriyorsunuzdur. Alacağız akıllı saatin, akıllı bilekliğin ya da akıllı yüzüğün de uyumuna tabii ki dikkat edeceksiniz. Peki kıyafetimizle uyumlu olmadığı zamanlarda, bu ürünleri çıkaracak mısınız? Moto 360 ya da Apple Watch bu duruma sundukları farklı kayış seçenekleriyle çözüm buluyor. Ama çoğu markanın modayı çok düşündüğünü söyleyemeyiz.

Fiyat

Bir ürünü satın almadan önce; o ürüne çok ilgili değilsek, ilk önemsediğimiz durumların başında fiyatı gelir. Şu an özellikle akıllı saatlerin Türkiye satış fiyatı, birçok normal saatin üzerinde. Akıllı bileklikler içinse çok sayıda seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Akıllı saat almayı düşünenlerin açıkçası biraz daha beklemelerini öneririz.

Killer App.

Giyilebilir cihazları alanların bir süre sonra ürünü kullanmayı bıraktıklarını sıklıkla duyuyorum. Bunun nedenleri arasında, ürünlerin içerisinde Killer app. diye tabir edilen çok faydalı bir uygulamanın bulunmaması da var. Şu an bu aksesuarlar, hayatımızı çok büyük oranda değiştirecek bir uygulama bulundurmuyor. Bizden söylemesi…

Hedef Kitle

Giyilebilir teknolojiler şu an her kesime hitap eden ürünler değil. Belli bir alanlarda kolaylık sağlayan bu ürünleri, kullanım amacınızı bilmeden satın almayın.

runtastic

Akıllı saat alırken dikkat etmeniz gereken 8 madde yazımız da ilginizi çekebilir.