Birçok insanın başına gelmiştir. Evinizin kapısına gelirsiniz, kapıyı açmak için anahtarınızı ararsınız ve yanınızda olmadığını farkedersiniz. Ya kaybetmişsinizdir ya da evden çıkarken almayı unutmuşsunuzdur. Peki, ya anahtarınıza ihtiyacınız olmasaydı; kapınızı akıllı cihazınız ile açabilseydiniz…

Genie, August Smart Lock gibi kullanıcılarını anahtar derdinden kurtaran bir akıllı kilit. Ürün, akıllı cihazınız dışında firma tarafından geliştirilen Bluetooth anahtar ile de kapınızı yönetmeye izin veriyor. Kapıyı kilitleme ya da açma işlevini bu entegrasyonlar sayesinde Bluetooth veya Wi-Fi üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Kilidin konumunuza göre kapıyı otomatik olarak açması ve kapaması gibi özellikleri mevcut. Ayrıca Genie, kilidin ne zaman ve kimin tarafından kullanıldığına dair tüm kayıtları tutarak, bir manada kapınızın “activity logunu” tutuyor. 1 yıllık batarya ömrüne sahip olan kilit, bu bakımdan da sorunsuz gözüküyor.

Her ihtimale karşın konvensiyonel anahtar girişine de yer veren Genie; akıllı cihaz, Bluetooth anahtarlık veya pille ilgili herhangi bir olumsuzluk durumunda normal yolla da açılabiliyor. Çözdüğü asıl problem olan anahtar unutulmasını bu durumda bile düşünen Genie, web sitesi üzerinden hesabınıza giriş yapma fırsatı vererek kapınızı her durumda açma imkanı tanıyor. Komşu komşunun laptopuna muhtaçtır!

Hala geliştirme sürecinde olan Genie, yakın bir zamanda Indiegogo kampanyası başlatacak. Diğer alternatiflere göre sunduğu özellikleri kısıtlı olan, ancak kapıyı her olumsuz durumda açma imkanı tanıyan cihazın ilk sevkiyatının -kesin olmamakla birlikte- 2014’ün sonlarına doğru gerçekleşmesi bekleniyor.

Genie Anahtar Girişi

Genie Anahtar Girişi

Görsel Kaynak: geniesmartlock.com