Profesyonel sinema endüstrisindeki tecrübesi ile piyasaya çeşitli ürünler kazandıran Freefly firması, geçtiğimiz günlerde, havadan profesyonel çekimler yapmak isteyenlere hitap eden yeni drone’u Alta’yı piyasa sürdü.

Öncelikle Alta’nın profesyonel çekim yapmak isteyenler için geliştirildiğini belirtmemiz lazım. Ancak firma, drone’un kolay bir kullanıma sahip olması için elinden geleni yapmış. Cihazı kurup, uçar hale getirmeniz 5-10 dakika alıyor.

Piyasada profesyonel amaçlı kullanılan uçuşa-hazır birçok drone bulunuyor. Hatta DJI da geçtiğimiz günlerde Phantom 3 modelini duyurmuştu. Geliştirilen Freefly Alta’nın piyasadaki bu drone’lardan en büyük farkı ise kullandığınız kamerayı drone’un üzerine yerleştirebiliyor olmanız. Bu özellik tek başına; çekilmesi zor olan sahnelerde görüntü yönetmenlerine büyük bir avantaj sağlayacak diyebiliriz.

Drone, profesyonel çekimler yapılmasına olanak sağlayan RED Epic , ARRı Alexa Mini kameraları ve gimbal ile 6 kiloya kadar ağırlık taşıyabiliyor. Kamera ve gimbal eklenmiş haliyle yaklaşık 15 dakikalık bir çekim yapabilirsiniz. MōVI kamera sabitleyicileri ile kolaylıkla kullanabileceğiniz Alta’yı, ürünün sitesinde önerilen bayiliklerden sipariş edebilirsiniz.

Görsel Kaynak: http://www.heliguy.com/