Giyilebilir teknolojiler pazarının akıllı saatlerden sonra belki de en hızlı büyüyen kesimi akıllı bileklikler… Aralarında Samsung ve Nike’ın da bulunduğu birçok şirket, kullanıcıların fiziksel aktivitelerini ölçmenin en iyi yolunu bulmak için seferber olmuş durumdalar. Ancak piyasadaki neredeyse tüm akıllı bilekliklerin ortak bir yönü var. Hepsi kolunuza takılıyor. FlyFit, işte bu noktada rakiplerinden ayrılıyor. Çünkü o, el bileğinize değil ayak bileğinize takılmak üzere tasarlanmış bir akıllı bileklik.

FlyFit Akıllı BileklikTabii ki bu yalnızca cihazın kullanımına ilişkin bir farklılık olarak kalmıyor. Bacak hareketlerinizi takip etmeyi sağladığı için çevirdiğiniz pedal sayısı ya da çıktığınız basamak sayısı gibi diğer akıllı bilekliklerin yanlış ölçtüğü veya hiç ölçemediği bazı aktivitelerin kaydını tutmanıza ve ölçümleri gerçek zamanlı olarak izlemenize de olanak sağlıyor.

Su geçirmez olması nedeniyle FlyFit’i yüzme egzersizleriniz esnasında ya da hava yağmurluyken de rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra ne kadar kaliteli uyuduğunuzu da ölçebilen FlyFit’in takip etmek istediğiniz aktiviteye göre üç ayrı modu bulunuyor;

  • Günlük aktivite modu(Yürüyüş, koşu vb.),
  • Uyku modu,
  • Yüzme modu.

FlyFit'in Özellikleri

Diğer akıllı bileklikler gibi FlyFit de kaydetmiş olduğunuz tüm verileri akıllı telefonunuza Bluetooth üzerinden aktarıyor. Şarj süresi, telefonla eşitleme özelliği aktif değilken 5 – 7 gün arasında değişirken gerçek zamanlı eşitleme esnasında 8 saate düşüyor.

FlyFit Tasarımıyla Ön Plana Çıkıyor

Konu giyilebilir teknolojiler olduğu zaman cihazın teknik özelliklerinin yanı sıra tasarımı da bir hayli önemli. Bu konuda da FlyFit rakiplerinden biraz farklı. Zira asıl ölçümü yapan parça ayrılabilir olduğundan, bileğinize sardığınız kayış değiştirilebiliyor. Kayış için ikisi klasik (siyah ve beyaz) üçü ise canlı (camgöbeği, fuşya ve parlak sarı) olmak üzere 5 renk seçeneğiniz mevcut.

FlyFit’in piyasada sıyrılmak adına rakiplerinden farklı bir tarz ve yöntem seçmiş olduğu aşikar. Kickstarter hedefine ulaşmış olan bu akıllı bilekliğin, ne zaman piyasaya çıkacağı ve fiyatı konusunda ise henüz bir bilgi yok.

Görsel Kaynak: shopstarter.com