Fitbit 2015 yılında karşılaşacağımız ağır topları; The Charge, The Charge HR ve The Surge olmak üzere 3 yeni modelini tanıttı.

The Charge modeli bu sene içerisinde 130$’a piyasaya sürülecek. Fiyatı 150$ olarak belirlenen The Charge HR ve 250$’lık The Surge ise 2015 başlarında piyasada görebiliriz. Bildiğiniz üzere Fitbit, 2013 senesinde ciltte tahrişe sebep olduğundan Fitbit Force’u piyasadan çekmek zorunda kalmıştı. Şimdi de yaşadığı zorluklara rağmen, kaybettiği piyasa hakimiyetini tekrardan kazanmaya çalışıyor.

fitbit

The Charge, The Charge HR, The Surge

Charge, sahip olduğu özellikler itibarıyla akıllı bileklik Force’un yeni hali diyebiliriz. Force’un aksine Charge, telefona gelen çağrıların kime ait olduğunu gösterebiliyor. Charge’ın, titreşimli alarm özelliği ve otomatik uyku takip sistemi bulunuyor. Tabii ki suya dayanıklı olarak geliştirilmiş. Charge HR ise görünüm olarak Charge’a benziyor ama kalp ritmini kesintisiz olarak ölçmek için geliştirilmiş bir takip sistemi kullanıyor. Bu sistem damarlarınızda akan kanı LED aracılığıyla ölçümlüyor. Charge HR’a eklenen bu özelliğin tek bir dezavantajı var o da pil ömrünün (5 gün)  Charge’a kıyasla (7 gün) daha az dayanması.

The Surge ise Fitbit’in yeni amiral gemisi olarak anılıyor. The Surge, aktivite takip cihazından ziyade bir akıllı saat ve şöyle bir bakıldığında fitness’a gönül verenler için tasarlanmış olduğu anlaşılıyor. Surge’de, Charge HR gibi kalp atış hızını ölçebiliyor, buna ek olarak yerleşik GPS özelliği ile atılan adım ve kat edilen mesafe gibi ölçümleri de yapabiliyor. Kişiselleştirilebilir geniş bir LCD ekrana sahip olan The Surge, telefonunuza gelen çağrıları ve uyarıları da gösterebiliyor.

Piyasaya sürülüş tarihi 2015 başları olarak belirlenen The Change HR ve The Surge’ı, Fitbit’in kendi sitesi üzerinden satın alabileceksiniz. Bakalım Fitbit geliştirdiği bu modellerle sarsılan güvenini tekrardan kazanabilecek mi?

Görsel Kaynak: techcrunch.com