Çocuk kayıp haberlerini daha az duymamızı sağlayacak bir ürün olan Filip 2 ile ebeveynler çocuklarının konumlarını hızlı bir şekilde öğrenip, ulaşabilecekler.

4 – 11 yaş arasındaki çocukların güvenliği için geliştirilen Filip 2, telefon görevi üstlenen akıllı bir saat. Bu yaşlardaki çocuklara, kendileriyle ilgili acil bir durum söz konusuyken telefon kullanmaları karışık gelebilir. Filip 2 ise çocukların yaşayacağı bu karışıklığı ortadan kaldırabilecek kadar becerikli ve basit bir cihaz.

Filip 2

 

Cihazın özelliklerinden yararlanabilmek için öncelikle telefonunuza Filip 2’nin uygulamasını (Android ve iOS ile uyumlu) indirmelisiniz. Ardından uygulama üzerinden bir Filip hesabı yaratmanız gerekiyor. Saati telefonunuzla eşleştirdikten sonra ise kullanmaya başlayabilirsiniz. Cihazın öne çıkan özelliklerini kısaca şöyle sıralayabiliriz;

  • Arama: Filip ile çocuklar ebeveynlerini arayabilir ve ebeveynler de çocuklarını. Cihaz, uygulaması üzerinden önceden belirlediğiniz 5 kişiye kadar numarayı kolaylıkla arayıp, o numaralardan çağrı alabilirken; bu numaraları çocuğunuz tek bir tuşla arayabilir.
  • Yer Belirleyici: Ebeveynler, GPS, GSM ve Wi-Fi üçlemesini kullanan Filip 2 sayesinde çocuklarının yerini kolaylıkla buluyor. Cihazın uygulaması üzerinden çocuğun yeri istenilen zaman kontrol ediliyor. Eğer birden fazla çocuk varsa, uygulama üzerinde çocuklar için farklı profiller yaratılıyor.
  • Acil Durum: Çocuk kendini kötü ya da güvensiz hissettiği bir anda saatin sol tarafında bulunan kırmızı düğmeye 3 saniye kadar basılı tutarak, önceden belirlenen 5 kişiye çağrı gönderebilir. Yapılan çağrıyı ve fondaki sesleri kaydeden Filip 2, belirlenen 5 kişiden biri telefona bakana kadar arama yapmaya devam eder. Saat, acil durum iptal edilene kadar otomatik olarak her 60 saniyede bir çocuğun bulunduğu yeri telefonunuza gönderiyor.
  • Güvenli Bölgeler: Ebeveynler saatin uygulaması üzerinden ev, okul vb.  5 farklı güvenli bölge belirleyebiliyor. Eğer çocuk bu belirlenen bölgelerden birine girer ya da oradan ayrılırsa, Flip 2 ebeveynlerin telefonlarına bir bildirim gönderiyor.

Filip 2, 1 saat konuşma ve bekleme modunda 2 gün dayanan pil ömrüne sahip. Suya dayanıklı bir malzemeden üretilen saatin kullanım amacı GizmoPal’e benziyor diyebiliriz. Ama onun aksine, Filip 2’nin saati ve gelen çağrıları gösteren geniş bir ekranı bulunuyor. Ebeveynlere tek yönlü mesaj gönderme imkanı da sağlayan saatin 4 farklı renk seçeneği bulunuyor. Kısa bir süre için indirimli olarak satılan saati, 99$’a AT&T üzerinden satın alabilirsiniz.