Piyasadaki akıllı saat ve bilekliklerin büyük bir çoğunluğu, herkesin rahatlıkla yararlanacağı kadar ucuz değil. Bunu göz önünde bulunduran akıllı saat markası Fastfox, sağlığın o kadar “pahalı” olmaması gerektiğini düşünüyor.

Özellikle gözlerin merakla Apple Watch’a kilitlendiği şu günlerde, Fastfox için akıllı saat tanımını kullanmak pek doğru olmayabilir; akıllı bileklik ya da akıllı sağlık sensörü bu cihaz için daha doğru olacaktır.

Tasarım

Minimal bir tasarıma sahip olan cihazın görüntüsü biraz Misfit Shine’ı andırıyor diyebiliriz. Cihazın plastiği ve sensörleri IP67 standartlarında su geçirmez; yani duşa ve tere dayanıklı. 5 farklı kayış seçeneği bulunan cihazın yuvarlak yüzeyini farklı çıkartmalarla da düzenleyebilirsiniz.

fastfox_akilli_bileklik

İstatistikler

Artık duymaya alıştığınız sağlık metriklerinin birçoğu(kat edilen mesafe, adım/koşu takibi, uyku düzen, yakılan kalori…) Fastfox biriminde de mevcut. Android ve iOS işletim sistemleri ile uyumlu çalışan cihazı etkinleştirmek için yapmanız gereken tek şey bilekliği Bluetooth üzerinden kullandığınız cihaz ile eşleştirmek. Eşleştirme işleminden sonra takip işlemini otomatik olarak yapabiliyor. Verilerinizi ise Fastfox’ın uygulaması üzerinden takip edebiliyorsunuz.

Bildirimler için LED Aydınlatma

Telefon sesi veya titreşimi ile rahatsız edilmek istemeyenler cihazın bu özelliğinden sıklıkla yararlanacaktır. Tabii cihazın bir ekranı olmadığı için kimin aradığına ya da mesaj attığını bilemiyorsunuz ama en azından telefonunuzu sürekli kontrol etmek zorunda da kalmıyorsunuz.

Uzun Pil Ömrü

Giyilebilir teknolojik cihazların aşil topuğu pil ömrü diyebiliriz. Bu probleme bağlı olarak kullanıcılar da, sürekli şarj etmek zorunda kaldıkları bir ürünü kullanmayı tercih etmiyor. Fastfox ise batarya sorununu şarja gereksinim duymayan ve daha uzun ömürlü (3-6 ay arası) değiştirilebilir pil aracılığıyla çözüyor. Vücut verilerinin düzgün okunması için sürekli olarak takılması gereken bu cihazda; değiştirilebilir pil kullanılması, özellikle aktif spor yapanları memnun edecektir.

Avustralya merkezli fonlama platformu Pozible, üzerinde başarılı bir şekilde fonlanan Fastfox’ın saydığımız tüm bu özellikleri arasında 8$’lık fiyatı özellikle dikkat çekiyor. Cihazın sunduğu fonksiyonlar ve kullanım kolaylığı doğrultusunda belirlenen fiyatın son derece teşvik edici olduğunu söyleyebiliriz. Eğer siz de spor yaparken vücut değerlerinizi kontrol edebileceğiniz basit bir akıllı bileklik arıyorsanız, FastFox’ı kesinlikle değerlendirmelisiniz.

Ucuz Fiyatlı Akıllı Bileklik Alternatifi : Xiaomi

Görsel Kaynak: http://www.idigitaltimes.com/