Hemen her gün IoT tabanlı yeni bir ürün piyasaya sürülüyor. Buna bağlı olarak çeşit seçeneği fazlalaştıkça, seçim yapmak da bir o kadar zorlaşıyor. Aşağıdaki listemizde sizi bu seçimden kurtarıp, evinize “akıllı” bir dokunuş yapmanıza olanak sağlayan IoT ürünlerine yer verdik.

Aydınlatma Sistemi

Philips Hue

philipshue

Evinizdeki ampullerin rengini değiştirmek ve telefonunuzdan kontrol edebilmek için Philips Hue aydınlatma sistemini kurabilirsiniz. Fiyatı biraz pahaıl

Fiyat: 699TL


 

Flux LED Lights

flux

Flux LED Lights, 16 milyon renk tercihi ile evinizi dilediğiniz gibi aydınlatabilirsiniz. Uygulaması aracılığıyla aydınlatma sisteminizi kolaylıkla yönetebildiğiniz gibi, aydınlatma takvimi de oluşturabiliyorsunuz. Ayrıca fiyatının Philips’e kıyasla daha ucuz olduğunu da belirtmemiz lazım.

Fiyatı: 29.95$


 Cree Smart Bulbs

cree

Piyasadaki ağ tabanlı ampullerin en ucuzu olan Cree, tam cüzdanınıza göre diyebiliriz. Bu enerji tasarruflu lambaları telefonunuzdan kolaylıkla yönetebiliyorsunuz. Diğer ZigBee sertifikalı merkezi yönetim cihazlarıyla da uyumlu olan Cree’yi tanesi 14.97$’a  sipariş edebilirsiniz. (Paket seçenekleri de bulunmakta!)


 

Stack Alba

stack

Stack, yerleşik hareket algılayıcıları ile ışıkları sizin bulunduğunuz yere göre açıp-kapayabildiği gibi, sahip olduğu ambiyans sensörü sayesinde de ışığın yoğunluğunu ayarlayabiliyor.

Fiyatı: 150$

Havalandırma Sistemi

Quirky Aros

quirky_aros

Sıcak yaz günleri için ideal bir havalandırma sistemi görevi üstlenen Aros, kullanım alışkanlığınıza göre otomatik olarak açılıp-kapanabiliyor. Bu sayede enerji tasarrufu da yapabiliyorsunuz.

Fiyatı: 195.99$


 

Sensibo

sensiboac

Eğer yeni bir havalandırma sistemini karşılayacak ekonomik durumunuz yoksa Sensibo sensörü ile hali hazırdaki havalandırma sisteminizi “akıllı” hale getirebilirsiniz.

Fiyatı: 159$

Merkezi Yönetim

SmartThings Hub

smartthings

Kolay kurulumu ile öne çıkan Smartthings bünyesindeki algılayıcılar ile kullanıcıya farklı kontrol seçenekleri sunabiliyor. Smartthings sunduğu fiyat seçenekleri ile evinize uygun cihazları bulmanıza imkan sağlıyor.


 

Wink

wink_hub

Wi-Fi, BLE, ZigBee, Z-Wave… Wink merkezi kontrol sistemi aklınıza gelebilecek neredeyse tüm akıllı ev cihazları ile uyumlu.

Fiyatı: 50$

Güvenlik ve Alarm sistemi

Nest Dropcam

nest_dropcam_pro

 

Nest Dropcam’in sahip olduğu gece görüşü ve 1080p HD video yayını ile evinizde olan biten her şeyi telefonunuzdan takip edebileceksiniz.

Fiyatı: 199$ (Video geçmişi için ayrıca bir ücret alınıyor!)


 

Piper

pipernv

Piper’da Dropcam gibi kamera görevi üstleniyor, buna ek olarak Z-Wave sertifikalı cihazlara bağlanarak merkezi kontrol sistemi görevi görüyor.

Fiyatı: Piper Klasik – 199$ Piper NV (Gece görüşü) – 279$


 

Nest Protect

nest_protect

Nest Protect sayesinde evinizi karbonmonoksit ve yangın tehlikesine karşı sağlama alabilecek ve ilgili verileri telefonunuzdan takip edebileceksiniz.

Fiyat: 99$


 

Wally Home

Wally

Wally Home, evinizde gerçekleşebilecek su sızıntılarına karşı etkin bir alarm sistemi.

Fiyatı: 299$


 

August Smart Lock

august

Evinize giren çıkanı kontrol edebildiğiniz, siz eve yaklaşırken otomatik olarak evin kilidini açabilen ve kapatabilen akıllı bir kilit arıyorsanız.,August Smart Lock tam size göre diyebiliriz.

Fiyatı: 249.99$

Diğer

Belkin WeMo Smart Slow Cooker

belkin_crock_pot

WeMo’nun akıllı ev platformuna bağlı Belkin Crock-Pot, telefon ile kontrol edilebilen ilk elektrikli tencere unvanına sahip. Tencerenin sıcaklığını, pişirme süresini, pişen yemeğin durumunu telefonunuz ile kontrol edip, ayarlayabiliyorsunuz.

Fiyatı: 129.99$


 

Edyn Smart Garden System

edynsensor

Edyn, özellikle bahçe sahibi olanların kesinlikle değerlendirmesi gereken bir ürün. Akıllı bahçe sistemi Edyn, çevresel koşulları takip ederek yetiştirdiğiniz bitkilerin büyümesine yardımcı oluyor.

Fiyatı: 99.97$


 

Chamberlain MyQ Garage

MyQ Garage_zoom

MyQ, telefonunuz üzerinden garaj kapınızı kontrol etme imkanı sağlayan bir sensör. Firma yakın zamanda coğrafi duvar özelliğini ekleyeceğini de belirtiyor. Böylece sensör kullanıcının garaja olan uzaklığını otomatik olarak algılayıp, harekete geçebilecek.

Fiyatı: 129.99$

Görsel Kaynak: http://producthealth.com/