Giyilebilir teknolojinin faydalarından artık evcil hayvanlarınız da yararlanabiliyor.

Tahmin edebileceğiniz üzere yazımızda, Google Glass ya da Apple Watch kullanan bir köpekten/kediden bahsetmiyoruz ama piyasada bulabileceğiniz GPS takip cihazlarından bir kaçına değineceğiz. Hemen başlayalım listemize;

Fitbark

fitbark

Küçük bir kemik şeklinde tasarlanan Fitbark, aracılığıyla köpeğinizin her hareketini takip edebileceksiniz. Her hareketinden kastımız ise; köpeğinizin hareketlilik seviyesinde bir değişiklik olduğu zaman ya da köpeğiniz uykusuz kaldığında; bunları telefonunuz üzerinden anında öğrenebileceksiniz. Fitbark’ın topladığı verileri veterinere gösterebilecek olmanız ise cihazın en kullanışlı özelliklerinden biri diyebiliriz.

Fiyatı: 99$

Whistle GPS

whistle_gps

Telefonunuz ile eşleştirebildiğiniz bu cihaz, Fitbit Flex’in tasarımcısı tarafından geliştirildi. Eğer parkta gezinirken köpeğinizi gönül rahatlığıyla salmak istiyorsanız, Whistle GPS takip cihazı tam size göre diyebiliriz. Aylık 5$ ödeyerek, cihazın konum servisinden yararlanabilirsiniz.

Fiyatı: 129$

StickNFind

sticknfind

Temelde kaybetmek istemediğiniz hemen her şey (bavul, çanta) için kullanabileceğiniz StickNFind’ı, küçük dostlarınız için de kullanabilirsiniz. Cihaz, köpeğiniz/kediniz belirlediğiniz sınırlar dışına çıktığı anda hemen sizi uyarıyor.

Fiyatı: 49.99$

Voyce

voyce

Farklı boyun ölçüsü seçeneklerine sahip olan Voyce, köpeğinizin solunum ve kalp hızını hesaplayabilen akıllı bir tasma. Cihaz, ek olarak, köpeğinizin yaktığı kaloriyi ve dinlenme düzenini de takip edebiliyor. Voyce , köpeğinizin istatistik verilerine göre, zamanla onun ihtiyaçlarını gözeten tavsiyelerde bulunabiliyor. Cihaz, köpeğinizin sağlığı ile yakından ilgilenecek diyebiliriz.

Fiyatı: 299$ (Aylık 9.95$ ücreti var)

Silent Herdsman

silent_herdsman

Kedi ve köpeklerin dışına çıkacak olursak, piyasada inekler için geliştirilmiş giyilebilir bir takip cihazı da mevcut. Bu akıllı tasma, ineğin davranışlarını takip edip, bir terslik olduğu zaman kullanıcıyı bilgisayarı üzerinden uyarıyor. Silent Herdsman, ineğin doğurganlık ve süt verimliliğini takip etmek isteyenler için son derece kullanışlı bir cihaz diyebiliriz.

Tractive Motion

tractive_motion

Listelediğimiz cihazların büyük bir çoğunluğu köpeğinizi/kedinizi takip etmek için kullanılırken, Tractive Motion, küçük dostlarınızın fitness koçu olmaya aday diyebiliriz. Cihaz atılan adım sayısını kaydedebildiği gibi günlük fitness programı düzenlemenize olanak sağlıyor.

Fiyatı: 100$

Görsel Kaynak: http://www.wareable.com/