Teknolojiye ilgi duyan bir erkek arkadaşınız mı var? Sizler için yılbaşında hediye olarak verebileceğiniz ürünlerin listesini çıkardık. Kesenize uygun olanı bulabileceğiniz ve sevgilinizi heyecanlandırmaya yetecek derecede inovatif ve farklı ürünlere bir göz atın.

Moto360 

moto 360 android wear

Erkek arkadaşınızın şu an bir saate ihtiyacı varsa mutlaka düşünmeniz gereken bir ürün. Android Wear işletim sistemiyle çalışan Moto 360‘ı, cep telefonunuza bağlayıp tüm bildirimleri saatiniz üzerinden görebiliyorsunuz. Tasarımı için de piyasada bulunan en şık saatlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Fiyatı 249$’dan başlayan akıllı saatin tek olumsuz yanı diğer akıllı saatler gibi her gün sarja ihtiyaç duyması. Sitesinden ürüne ulaşamazsanız, eBay ikinci seçeneğiniz olabilir.

Jawbone UP 24

jawbone up24

Günde ne kadar kalori harcayıp, kaç adım attığını merak eden ve uyku düzenine düşkün bir erkek arkadaşınız varsa ve aksesuar taşımayı seviyorsa Jawbone UP 24 aradığı ürün olabilir. Akıllı bileklikler arasında şık tasarımıyla dikkat çeken Jawbone’un 6 farklı renk seçeneği ve 3 farklı bedeni mevcut. Türkiye’de 399.00TL’den satılan ürüne buradan ulaşabilirsiniz.

AR.Drone Classic

AR.Drone

Öyle bir oyuncak düşünün ki uzaktan kumandalı helikopter gibi ama aynı zamanda fotoğraf çekip, kayıtta yapıyor. İşte bu drone macerasına başlamak için de en uygun olan ürün AR.Drone Classic. Parrot adlı drone firmasının ürünü olan AR.Drone, 20 dakikalık çekimi ve 2 adet 1280×720’lik HD kamerasıyla erkek arkadaşınızı tatmin etmeye yeterli. Bütçeniz bol ise, D&R’da 1.000TL – 1.100TL arasında değişen fiyatı ile sizi bekliyor.

Babolat Play Pure Drive

Babolat Play Pure Drive

Erkek arkadaşınız tenis mi öğrenmek istiyor? Bu raket topa vuruşlarınızın hızından, tipine ve şiddetine tüm verileri anlık olarak ölçüp uygulaması üzerinden kullanıcısına aktarıyor. Böylece daha hızlı bir şekilde gelişmesini sağlıyor. 400$’lık fiyatı tenis öğrenmek isteyen kişiler için düşünülebilir.

Makey

makey akıllı ürün

Çocukluğunda legoyla vakit geçiren erkek arkadaşınızın şimdiki oyuncağı “modern lego Makey” olabilir. İçerisinde bulunan modüllerle; nesnelerin interneti pazarına yönelik rahatlıkla prototip ürünler üretilmesini sağlayan bu ürün, erkek arkadaşınızın yaratıcılığını ortaya çıkaracak. Ön sipariş fiyatları 159TL’den başlayan ürün, erkek arkadaşınızın yeni trendi öğrenmesi için güzel bir başlangıç olma potansiyeline sahip.

Flying Fingers

flying fingers giyilebilir mouse

Oyun meraklısı bir erkek arkadaşınız varsa, Flying Fingers mutlaka düşünülmeli. Yalnız üzerinde bulunan butonlarla oyunlardan daha fazla keyif alınmasını sağlayacak ürüne alışmak zaman alabilir, şimdiden söyleyelim. 4 farklı renk seçeneğiyle 149TL’den satışa sunulan ürün ayrıca sunumlarda da fayda sağlıyor ve dikkatleri üzerinize çekiyor.

Google Cardboard

Google Cardboard

Erkek arkadaşınız sanal gerçeklik teknolojisini merak mı ediyor? Hiç Oculus Rift’e bulaşmadan, Google Cardboard ya da benzeri bir sanal gerçeklik cihazını 5$ – 10$ aralığında değişen fiyatlarıyla hediye edebilirsiniz. İçerisinde bulunan uygulamalarla size sanal gerçeklik deneyimi yaşatan ürünü, isterseniz kendiniz de bu linkte bulunan yönergeler ile yapabiliyorsunuz. Hem biraz makerlığa bulaşmış olup, hem de hediye işini çok ucuza kapatabilirsiniz.

Yılbaşında değil de, sevgililer gününde akıllı ürünler aklımda olsun diyorsanız, önümüzdeki sene piyasaya sunulacak olan ürünlere de aşağıdaki slideshow’dan bakabilirsiniz.