Spor yaparken kulaklığınızın kulağınızdan çıktığı olmuş muydu hiç? Ya da müzik dinlemek isteyip de, dolanan kablolardan ötürü vazgeçtiğiniz? Size çok güzel bir tavsiyemiz var: Kablosuz Kulaklık Earin.

Earin 2008 yapımı Definitely Maybe adlı filmden esinlenerek geliştirilen bir ürün. Filmin başrol oyuncularından Ryan Reynolds bir sahnede kablosuz kulaklıkla müzik dinliyor ve bu sahneden çok etkilenen Earin kurucularından Olle Linden da kolları sıvıyor. Ancak 5 sene sonra ekibi oluşturabilen Olle, 2013 yılında Earin için çalışmalara İsveç’te başlıyor.

Şu an piyasada bulunmayan Earin’in, dünyanın en küçük kablosuz kulaklığı olarak 2015 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bluetooth kulaklık gibi çalışan Earin ile müzik dinlemek için cep telefonunuzla entegrasyon yapmanız gerekli. Ürünü cep telefonunuz ile entegre ettikten sonra istediğiniz müziği kulaklık üzerinden dinleyebiliyorsunuz.

5 gr. ağırlığında olan Earin ile beraber ürünü kolayca şarj etmenizi sağlayan ve ek şarj görevi üstlenen bir kapsül, renkli silikon başlıklar, kulağınızda daha sağlam durması için Concha Lock ve kapsülü şarj etmek için USB kablo geliyor. Kapsül çok yer kaplamadığından yanınızda taşıyabiliyor; istediğiniz zaman kulaklıkları şarj için kapsüle koyabiliyorsunuz. Concha Lock ise kulaklıklar kulağımdan çıkar mı acaba diye düşünenler için sunuluyor diyebiliriz. Concha Lock’ı kulaklığınıza taktıktan sonra ürünün kulağınızdan çıkmayacağına daha da emin olabilirsiniz.

Balanced Armature adında profesyonel kulaklıklarda bulunan ses teknolojisine sahip kulaklığın ses kalitesi normal kulaklıklara göre çok üst seviyede. Bu sayede boyutuna göre üst düzey bir performansa sahip olduğu belirtiliyor. Kulaklığın tasarımındaki sadelik için ise yeni çıkan diğer tüm teknolojik ürünlerde olduğu gibi basitlik ve minimallik ön planda diyebiliriz.

Daha önce sitemizde yayınladığımız The Dash kablosuz kulaklığından farklı olarak sadece müziğe odaklanan Earin, Kickstarter üzerinden 179.000£ hedefiyle çıkıp 972.594£ toplamış bulunmakta. Kampanyada 119£’dan satılan ürünün, piyasaya çıkacağı 2015 yılının başında ise fiyatının 159£ olması öngörülüyor. Ürünü taktığınızda kulağınızdan çıkarmanın ne kadar kolay olacağını tahmin edemesek de, spor sırasında müzik dinlemeyi sevenlerin ilgisini çekecektir.

*2015 yılında çıkması beklenen diğer akıllı ürünlere de aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.