Drone’lar diğer cihazlarla kaydedilmesi zor olan görüntüleri rahatlıkla çektiğinden, özellikle seyahat ve gazetecilik gibi alanlarda sıkça kullanılması öngörülen bir teknolojik cihaz.  Bir Drone hastası Jan Hiersemenzel‘de Drone’ların bu farklılığını önceden yakalamış ve tüm dünyada Drone’larla çekilen videoların bulunduğu travelbydrone.com adında seyahat konseptli bir platform açmış.

TravelByDrone seyahat etmeden önce gideceği şehirleri merak edenler için, mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir site. Şehrin kuş bakışı görüntüsünden gideceğiniz yer hakkında kolaylıkla fikir sahibi olabiliyorsunuz. Ayrıca mesafeler hakkında tahminlerde de bulunabilirsiniz.

Şu anda 2500‘e yakın videonun bulunduğu platformda, tüm videolar Youtube üzerinden çalışıyor. Drone ile çekilmiş şehir tanıtım videosu olanlar için de video ekleme alanı bulunmakta. Böylece videonuzu platform takipçilerine de açabiliyorsunuz.

Drone gibi teknolojik cihazlar, yakalanması zor olan görüntüleri kaydettiğinden; bu tarz video platform siteleri yakın zamanda çoğalabilir. Aşağıdan DJI Phantom ile Kuleli Askeri Lisesi’nin çekildiği bir videoya da ulaşabilirsiniz.