Doorbot, kapınızın önünde olup bitenleri canlı bir biçimde akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden izlemenize imkan veren akıllı bir diafon. Şık tasarımı ve işlevselliği ile öne çıkan Doorbot sayesinde evde olmasanız bile ziyaretçilerinizi görebilir ve onlarla konuşabilirsiniz.

Doorbot’un amacı, diğer akıllı ev ürünlerine benzer olarak, evinizi daha güvenli hale getirmek. Bunun yanı sıra evde olsanız da olmasanız da ziyaretçilerinizle konuşmanıza olanak sağladığı için işinizi de büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Akıllı diafon Doorbot, oldukça kolay bir biçimde kapınıza monte edilerek kullanıma hazır hale geliyor. Cihaz, kendi güvenliğini sağlamak ve çalınmasının önüne geçmek için kurulum esnasında ürüne özgü bir güvenlik vidası kullanılıyor. Üstelik cihazınızın buna rağmen çalınması durumunda ücretsiz olarak yeni bir tane edinebiliyorsunuz.

Doorbot Akıllı Diafon İle Ziyaretçilerinizi Her Yerden Görebilirsiniz

Doorbot’un Özellikleri

Doorbot’un üzerinde bir adet mikrofon, bir adet hoparlör ve bir adet gece görüşüne sahip kamera yer alıyor. Kamerası ile günün her saati yüksek kalite video çekebilen cihaz, kötü hava koşullarından da etkilenmiyor. Kapı zilinizin konumuna göre kameranın açısını ayarlayarak optimize etmeniz de mümkün. Doorbot, çektiği videoyu akıllı telefonunuza internet üzerinden aktardığından kablosuz bir internet bağlantısına ihtiyaç duyuyor. Cihazı internete bağladıktan sonra tek yapmanız gereken iOS veya Android işletim sistemine sahip akıllı cihazınıza Doorbot uygulamasını indirmek.

Doorbot’un mobil uygulaması aynı zamanda Lockitron isimli akıllı kilitle de uyumlu. Bu da demek oluyor ki siz evde yokken gelen bir ziyaretçiyi içeri almak istiyorsanız Doorbot uygulamasındaki Lockitron simgesine basarak kapıyı açabilirsiniz.

Kamerasına ve Wi-Fi bağlantısına rağmen pil ömrü konusunda oldukça iyi olan Doorbot’un 3500mAh bataryası, cihazı 1 yıl boyunca sorunsuz bir biçimde çalıştırabiliyor. Pil ömrü ile ilgili endişe duymamak için dilerseniz Doorbot’u kullanmakta olduğunuz kapı zilinizin üzerine takmanız da mümkün.

Kapı zilinizden başlayarak evinizi daha akıllı hale getirmek istiyorsanız Doorbot tam size göre bir ürün. Bir daha önemli bir paketi kaçırmamak veya ziyaretçilerinizle nerede olursanız olun konuşabilmek için web adresi üzerinden sipariş edebileceğiniz ürünün satış fiyatı 199$.

Görsel Kaynak: http://www.getdoorbot.com/