DJI geçtiğimiz günlerde yeni drone modeli Phantom 3’ü duyurdu. Bu yeni modele entegre edilen kamera, 12 mega piksel çözünürlükte fotoğraf ve 4K kalitesinde video çekimi yapabiliyor.

Phantom 3,  bir saatte şarj olan bataryası ile yaklaşık 23 dakikalık kayıt işlemi gerçekleştirebiliyor. Bazı kontrol güncellemelerine ek olarak firma, Director adında uygulama içi kurgu özelliğini de güncellemiş. Yeni kurgulama (editing) uygulaması aracılığıyla kullanıcılar çektikleri görüntüleri, Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlar üzerinden direkt olarak paylaşabilecek. Kullanıcıların YouTube hesapları üzerinden canlı yayın yapabilecek olmaları ise bu uygulamaya getirilen diğer önemli güncellemelerden biri.

Tahmin edebileceğiniz üzere sabitleme sistemi, çekim yapabilen drone’lar için önemli bir unsur. DJI’ın Phantom 3 modelinde kullandığı sabitleme sistemi, yapılan çekimi kusursuz kılacak bir düzeye getirmiş. Drone’da kullanılan sabitleme teknolojisi; onun çabuk tepki vermesine olanak sağlayan yeni bir motor ile desteklenmiş.

Tabii yapılan güncellemeler bunlarla sınırlı değil. Kullanıcılar, kamera üzerinde daha çok kontrole sahip olabilecek. Buna bağlı olarak yapılan yüksek çözünürlükteki çekim kullanıcı tarafından aynı anda görüntülenebilecek. Ayrıca kameranın eğim, pozlama ve beyaz denge ayarları da, yine kullanıcının kontrolü altında olacak.

Phantom 3, 1,259$ değerindeki Phantom 3 Professional ve 999$‘lık Phantom 3 Advanced seçenekleri ile önümüzdeki haftalarda dağıtılmaya başlanacak.

Görsel Kaynak: http://www.pcmweb.nl/