Drone pazarında ürettiği profesyonel drone’larla adından sıkça söz ettiren DJI, yeni modeli Inspire 1 ile çekimlerdeki görüntü kalitesini arttırarak daha geniş bir kitleye ulaşmayı hedefliyor.

4K Video Kaydetme

Tasarım olarak daha önce sitemizde verdiğimiz DJI Phantom‘dan da farklılık gösteren Inspire 1; 4k kalitesiyle video çekip, 12 MP kamerasıyla da fotoğraf kaydedebiliyor. Kalite olarak daha profesyonel görüntüler elde edilmesini sağlayacak olan Inspire 1’de ayrıca optik görüntü sabitleme özelliği de bulunuyor. 720p kalitesinde 2km. uzaklığa kadar canlı yayın yapabilme özelliği de bulunan drone, 360 derecelik açıyla görüntü kaydedebiliyor. Intagram’da filtre sevenlere de müjde! Bu drone’da da kayıt sırasında 9 ayrı filtreleme mevcut.

DJI-Inspire

Çift Kumanda İle Kontrol

Inspire 1’i Phantom’dan ayıran bir başka özellik de, istenildiğinde çift kumanda ile kontrol edilebilmesi. Böylece bir kumanda ile drone’un yönünü kontrol edebilirken, diğer kumanda ile kameranın açısını ayarlayabiliyorsunuz. Çift kumanda ile satın almak tabii ki bir seçenek. İsterseniz tek kumandalı modelini de edinebiliyorsunuz.

GPS Bazlı Güvenli İniş

Diğer drone’lardan aşina olduğumuz GPS bazlı iniş Inspire 1 için de geçerli. Lokasyonunuzu değiştirdiğiniz taktirde bile drone nerede olduğunuzu algılayıp, bulunduğunuz yere iniş yapabiliyor.

Fiyatı diğer modellerine göre biraz daha yüksek olan Inspire 1’in tek kumandalı fiyatı 2899$’dan, çift kumandalı modeli de 3399$’dan ön sipariş edilebiliyor. Inspire 1 ile çekilecek olan görüntüleri merakla bekliyoruz.

Görsel Kaynak: designboom.com