Piyasaya çıkan hemen her ürün, müşterisini daha seksi, daha zeki, daha modern, daha sağlıklı vb. olma vaatleri ile tavlıyor. Açıkçası benzeri vaatlere giyilebilir teknoloji sektöründe de sıkça rastlıyoruz. Bir de Ditto gibi vaatlerinde net, kullanımı basit ve ayakları yere basan ürünler var.

Ditto, Simple Matters firması tarafından geliştirilen küçük bir bildirim cihazı. Giysinizin üzerine kolaylıkla iliştirebildiğiniz cihaz, o kadar hafif ki(8 gram) kullanıcıya hiçbir şekilde rahatsızlık vermiyor. Görünümü kapsülü andıran Ditto, sizi maili görememe, telefonu duyamama, sizin için önemli olan bir bildirimi kaçırma gibi dertlerden kurtaracak diyebiliriz.

Ditto

Cihazın kurulumu son derece kolay; Ditto’yu eşleştirmek istediğiniz platform (iOS/Android) ile uyumlu uygulamasını indirin, ardından cihazın pilini yerleştirin. Uygulama ile gerçekleştirebileceğiniz işlemleri şöyle sıralayabiliriz;

  • Alarm kurulumu
  • Sık konuşulanları atama
  • Kişiye özel titreşim atama
  • Hatırlatmalar

Eğer telefonunuzu sağda solda unutup heyecan yaşayanlardansanız, Ditto ile bu sıkıntınızdan da kurtulacaksınız. Çünkü cihaz telefonun Bluetooth kapsama alanından (30 metrelik bir alan) çıktığı anda titreşimli bir uyarı gönderiyor. Değiştirilebilir standart saat pili (CR1632) kullanan bu bildirim cihazını, tek pille yaklaşık 6 ay kadar dayanıyor. Olodort, Ditto’nun su geçirmez (1 metreye kadar) olduğunu hatta kullanıcının rahatlıkla yüzebileceğini belirtiyor.

 

Ön siparişlerinin dağıtımına 2015 Mayıs ayında başlanacak olan Ditto’nun fiyatı, Kickstarter üzerinde başlatılan kampanya dahilinde 29$ olarak belirlenmiş. Ditto, hem kullanım kolaylığı ve alışkanlığı (çağrı cihazına benzer), hem fiyatı, hem de tasarımı ile çok satabilecek akıllı ürünlerden biri olarak öne çıkıyor.

Görsel Kaynal: https://www.kickstarter.com/