Telefon uygulaması ile kontrol edilebilen cihazların sayısında gözle görünür bir artış söz konusu, öyle ki akla hayale gelmeyecek ürünler, vizyonerlerin öncülüğünde günümüz teknoloji marketinde yer edinebiliyor. Ayakkabı astarı olarak geliştirilen Digitsole’u, bu girişimler arasında en çok farklılaşan diyebiliriz.

Ayakkabı endüstrisinde uzunca bir süre tasarımcı olarak emek veren Karim Oumnia’nın öncülüğünde pazara yelken açmaya hazırlanan Digitsole, mobil uygulaması aracılığıyla akıllı telefonunuz üzerinden kontrol edebildiğiniz bir ayakkabı astarıdır. Malumunuz önümüz kış; bu durumda Digitsole’un sunduğu ısıtma özelliği ile artık soğuk havalarda ayaklarınızı kalorifer peteğine uzatmak durumunda kalmayacaksınız.

Son 20 yılını ayakkabı sektörünü geliştirmeye ve günlük hayatımız üzerinde kalıcı bir iz bırakan teknolojileri kendi sektörü ile bağdaştırmaya çalışan Oumnia, kendisiyle yapılan bir röportajda tutkusunu şu sözlerle dile getiriyor:

“Geliştirdiğimiz ürün interaktif olduğu için buna büyük bir inovasyon diyebiliriz. Diğer ürünlerin yaptığı gibi sadece ham bilgi toplamıyor. Kullanımına alışık olduğumuz bir ürünü baştan aşağı yeniliyoruz.”

Oumnia’nın da değindiği gibi Digitsole sadece ayaklarınızı ısıtmakla yetinmiyor; giyilebilir teknolojilerin büyük bir çoğunluğunda rastladığımız atılan adım sayısı, kat edilen mesafe ve yakılan kalori gibi hesaplamaları gerçekleştirebiliyor. Kullanımı son derece basit olan bu astarı şarj etmek için ürünle birlikte gelen USB kablosunu Digitsole’un arkasına yerleştirmeniz yeterli olacaktır. Ürünün uygulamasını açtığınızda az önce bahsettiğimiz hesaplamaları yapabilmesi için boy ve kilo ölçümlerinizi girmeniz gerekiyor. Bu işlemi de yaptıktan sonra uygulama üzerinde ki kaydırma düğmesini kullanarak astarın ısısını ayarlayabilirsiniz.

digitsole

Digitsole Astarın Ana Özellikleri

  • Darbe Emici Topuk Sistemi: Astarın topuk kısmına yerleştirilen Poron yastık, yürümeye veya koşmaya bağlı darbeleri yumuşatıp yayıyor.
  • Esnek Burun: Ayak burnuna doğru yerleştirilen esnek bölme adımlarınızı optimize etmeye yarıyor.
  • Ayak Kemeri Desteği: Ayak kemerine eklenen destek, denge ve duruşunuza yardımcı oluyor.

Poliüretan ve su geçirmez malzemeden üretilen Digitsole’u tek şarj ile 7-8 saat boyunca kullanılabilir. 40 dereceye kadar ısı üreten astarın ağırlığı 100 – 120 gram arasında değişiklik gösteriyor. Market fiyatının çift başına ortalama 190$ olacağı tahmin edilen Digitsole’u, erken davranırsanız Kickstarter üzerinde yürütülen kampanya dahilinde 149$’a ön siparişini verebilirsiniz.

Görsel Kaynak: http://www.digitaltrends.com/