Google adına etkinlikler düzenleyen ve dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteren GDG’ler (Google Developer Group) Türkiye’de de etkinliklerine tam gaz devam ediyor. DevFest sezonunda sırasıyla 22 Ekim’de Düzce, 14 Kasım’da Konya, 20 Kasım’da Kütahya, 30 Kasım’da İzmir, 6 Aralık’ta İstanbul ve 10 Aralık’ta Sivas’ta etkinlikler yapıldı. Türkiye adına bu yılın son DevFest etkinliği ise Eskişehir’de gerçekleşecek.

DevFest Student adı altında gerçekleşecek olan etkinlik 20 Aralık’ta Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi’nde düzenlenecek. İkincisi düzenlenecek olan etkinliğin ilki, 3 Mayıs 2014’te yine Eskişehir’de gerçekleşmişti. DevFest Student’ta yer alan konuşmacıların tamamı öğrencilerden oluşuyor.

Google Developers

GDG Eskişehir ve Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Kulübü’nün birlikte düzenlediği, GDG İstanbul ve GDG Ankara’nın da destek verdiği etkinlikte 10 oturum yapılacak. Etkinlikte nesnelerin internetinden, kullanıcı odaklı tasarıma; kadın yazılımcıların sektördeki yerinden, Android Studio’ya kadar birbirinden farklı konular üzerine sunumlar olacak. Oturumlar sırasında fuaye alanında çeşitli workshoplar yapılacak ve katılımcıların deneyebileceği çeşitli cihazlar bulunacak. Etkinlikte denenebilecek cihazlar arasında Google Glass, Google Cardboard, AR Drone, Flying Fingers, Myo Armband, Moto 360 ve Sony Smartwatch 2 bulunuyor.

Sitemizde incelemesine yer verdiğimiz Flying Fingers aynı zamanda etkinliğin sponsorlarından biri. Etkinlikte konuşmacılar, sunumlarını Flying Fingers kullanarak gerçekleştirecekler. Katılımcıların deneyebileceği cihazlar bu kadarla sınırlı değil! Bunların yanında, fuaye alanında katılımcıların inceleyebileceği Intel Galileo, Radxa, Raspberry Pi ve Arduino Uno geliştirme kartları da bulunacak.

Yazılım geliştiricilere ve son teknolojilere ilgi duyan kişilere hitap eden etkinliğe ilgi yoğun. Siz de birbirinden renkli sunumları takip etmek ve son teknoloji cihazları denemek istiyorsanız bu etkinliği kaçırmayın!

Ayrıntılı bilgi için etkinliğin web sitesine buradan ulaşabilir ve etkinliğe katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.

Not: Geçmiş etkinliklerden çektiğiniz fotolar varsa @Teknolo hesabını mentionlayarak bizle paylaşabilirisiniz.