Giyilebilir teknoloji sektörü genişlemeye devam ederken geliştirilen giyilebilir cihazların büyük bir çoğunluğu sahip olduğumuz estetik anlayışla ters düşebiliyor. Aynı zamanda bir alarm firması da olan Cuff ise, piyasaya sürdüğü akıllı mücevher seti ile giyilebilir cihazlara yeni bir estetik anlayışı getirmeyi planlıyor.

Cuff’ın geçtiğimiz Şubat ayında tanıtımını yaptığı bu akıllı mücevher seti, birbirinden farklı tasarımlara sahip bileklik, kolye ve anahtarlıklardan oluşuyor. Üniseks olarak tasarlanan bu takılara aynı markanın ürettiği CuffLinc’i entegre ettiğinizde; Cuff üzerinden “imdat çağrısı” gönderip, başka kullanıcıların imdat çağrılarını da alabiliyorsunuz.

CuffLinc Nasıl Çalışır?

CuffLinc; çaresiz hissettiğiniz bir anda Cuff’a hafifçe dokunmanız halinde, rehber uygulaması aracılığıyla zor bir durumda olduğunuzu anlatan bir imdat çağrısı (acil yardım çağrısı gibi düşünülebilir) gönderir. Gönderdiğiniz bu çağrı, söz konusu cihazın rehber uygulamasında sadece “izin verdiğiniz yani güvendiğiniz kişilere iletilir. Eğer çağrıyı gönderdikleriniz arasında Cuff kullanan bir tanıdığınız varsa, kullandıkları Cuff çağrıyı alır almaz titremeye başlar. Diyelim ki çağrıyı gönderdiğiniz kişi Cuff kullanmıyor, o zaman çağrınız, bulunduğunuz konum bilgisiyle birlikte anlık bildirim olarak alıcının telefonuna gönderilir. Bunlara ek olarak rehber uygulaması üzerinden çağrınıza, bağlı olduğunuz kan grubu ya da kişisel sağlık bilgilerinizi de iliştirebilirsiniz. Ayrıca programlanabilir profil sistemi sayesinde kişilere özel farklı alarm profilleri de düzenleyebilirsiniz. Örneğin; 3 dokunuşla bakıcınıza ya da 1 dokunuşla eşinize çağrı gönderebilirsiniz.

Cuff Alert Bracelets

CuffLinc’in geliştirilmesindeki ana fikirlerden biri kullanıcın zor bir durum karşısında telefonuna hamle yaparak zaman kaybetmesini engellemek diyebiliriz. San Francisco çıkışlı Cuff markasının kurucusu Deepa Sood’un; “Kullanıcı zor bir anında cihazın yeteri kadar şarjı olup, olmadığını dert etmemeli. Bu sebeple geliştirdiğimiz teknolojinin kusursuz olmasını istiyoruz.” dediği röportajında piyasadaki diğer akıllı cihazların pil ömrüne vurgu yapıyor. Şöyle bir bakıldığında piyasadaki çoğu akıllı bileklik ya da saatin pil ömrü en fazla 1 hafta dayanırken, CuffLinc’in pil ömrü tam olarak 1 sene boyunca dayanabiliyor.

Cuff da teknoloji ve tasarımı tek bir potada eriterek kullanıcıların görünümlerine verdiği önemi taçlandırıyor ve kişisel güvenliklerini garanti altına alıyor. Fiyatı 50$ ile 150$ arası değişen Cuff akıllı mücevher setini (Cufflinc’in 30$‘lık fiyatı bu fiyata dahil) kendi siteleri üzerinden daha detaylı olarak inceleyebilir ve ön sipariş verebilirsiniz.

Görsel Kaynak: beadinggem.com